WYSTAWA / KONCERT
29.08.2015 l Nowa Kolonia l Gdańsk
start: 19:00 / wstęp: 10 zł


WRZESZCZ ART!


MARZYCIELE

RÖNNBERG LEWANDOWSKI

HUBERT WIŃCZYK
/link FB/


"Projekt WRZESZCZ ART! (5 edycja) to cykliczny projekt artystyczny o charakterze interdyscyplinarnym i długofalowym. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2011 - została powołana w nowej siedzibie Kolonii Artystów Galeria Wideo, w której prezentowano artystów posługujących się w swojej twórczości, wideo, dokumentem, filmem, video-artem.

Głównym celem projektu jest prezentowanie i gromadzenie prac wideo artystów, tak aby powstała swoista kolekcja – archiwum edukacyjne dostępne dla każdego. W roku 2014, dzięki wsparciu finansowemu i współpracy merytorycznej z Instytutem Kultury Miejskiej została wydana też płyta DVD z filmami zaproszonych artystów. Na płycie znalazł się wybór filmów 13 artystów, którzy tworzą i mieszkają w Trójmieście.

W czterech edycjach projektu udział wzięli uznani artyści: Julita Wójcik, Jacek Niegoda, Ania Witkowska, Adam Witkowski, Piotr Wyrzykowski, Aleksandra Wenta i Alicja Karska, Maciej Chodziński, Maciej Salomon, Dorota Walentynowicz, Wojciech Zamiara, Hubert Czerepok, Urszula Wasielewska, Karolina Breguła, Agnieszka Jarząbowa, Kije i Adamski, Mateusz Pęk, Maciej Szupica, Bogna Burska i Elvin Flamingo.

WRZESZCZ ART!” to przybliżenie kontekstu społecznego w sztuce współczesnej, jak również ukazanie różnorodności jej form i tematyki. Podczas 5 edycji w roku 2015 projekt zostanie rozwinięty o dodatkowe obszary. Zostaną zorganizowane: pokazy wideo, warsztaty i koncerty." - Kolonia Artystów

Wystawa pt. "Marzyciele" odbywa się w ramach projektu WRZESZCZ ART! (5 edycja). Prace wideo można oglądać wt-sob 29.08-30.09.2015 w godzinach 12.00 - 22.00.


 DIANA RÖNNBERG
Diana Rönnberg ­ urodzona w 1983r. w Gorzowie WLKP w Polsce. Przeprowadziła się do Szwecji w wieku ośmiu lat. 1999­-2002 Liceum Muzyczne w miejscowości Kungsbacka, Szwecja. 2004­-2009 Studia na Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Komunikacji Multimedialnej, kierunek Fotografia, ASP w Poznaniu. (Dzisiaj UAP.) 2009 Obroniła swoją pracę magisterską z wyróżnieniem u profesora Krzysztofa. J. Baranowskiego, Pracę pisemną obroniła u prof. Romana Kubickiego. 2013 Rozpoczęła studia doktoranckie na wydziale intermediów, ASP w Gdańsku. Mieszka i pracuje w Polsce oraz w Szwecji. Zajmuję się sztuką video, fotografią, instalacją, malarstwem, poezją oraz śpiewem.


∆ KORDIAN LEWANDOWSKI
Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Katedra Intermedialna. Dyplom uzyskał w 2008. W środowisku młodych trójmiejskich artystów jest postacią wyjątkową. Po pierwsze dlatego, że z naturalną łatwością odnajduje się we wszystkich dziedzinach sztuki: w jego portfolio znajdziemy prace z zakresu rzeźby, rysunku, malarstwa, performance’u, fotografii czy filmu. Po drugie, niemal wszystkie dokonania tego artysty cechują się nietuzinkową estetyką i precyzją wykonania. Kordian Lewandowski, mówiąc o swojej twórczości często używa pojęcia „Epigon”, nakreślając w ten sposób i siebie i swoją sztukę. 


Artysta dźwiękowy, performer. Absolwent intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2006 roku prowadzi przedsięwzięcie Urinatorium w którym wykorzystuje alternatywne źródła dźwięku, nazywając je metabolicznymi odpadami życia i działalności ludzkiej. Interesują go akustyczne odpadki i proces przemiany, alternatywne źródła dźwięku, manipulacje skojarzeniami, rytualny trans. Muzykę Wińczyka tworzą m.in. dziecięce zabawki, nagrania terenowe, dźwięki konkretne, archiwalia, efekty gitarowe.


Razem z fundacją Fabryka UTU prowadzi warsztaty dźwiękowe. Jest członkiem zespołów WW DUO, Revue svazu českých architektů. Z żoną Moniką Wińczyk tworzy performerski duet „Monster Hurricane Wihajster”. Niedawno, przy okazji cyklu za duszno, powrócił do swojego starego elektronicznego wcielenia muzycznego Mönada.