FESTIWAL
04.09.2015 l CN Kopernik l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: FREE - rejestracja (przemiany.kopernik.org.pl)PRZEMIANYLIVE!


Przemiany LIVE! to wydarzenie prezentujące najciekawsze zjawiska we współczesnej muzyce elektronicznej. Impreza łączy różne estetyki i nurty, badając tendencje ewentualnego rozwoju poszukującej muzyki elektronicznej.


 ALEC EMPIRE
Legenda muzyki elektronicznej, lider zespołu Atari Teenage Riot, znanego przede wszystkim z nurtu digital hardcore. Zaprezentuje u nas rzadko przedstawiany projekt Low on Ice, muzyczną impresję powstałą podczas wizyty na Islandii. Te przestrzenne, ambientalne pejzaże stanowią ciekawy kontrast z resztą jego twórczości.
 GUDRUN GUT
Weteranka sceny alternatywnej, aktywna od początku lat 80., związana z wieloma projektami. Swoją karierę zaczynała w słynnym niemieckim zespole Einstürzende Neubauten, później współtworzyła grupy Malaria! i Matador, współpracowała z Blixą Bargeldem. Ostatnio nagrywa i występuje z Hansem-Joachimem Irmlerem (znanym z krautrockowego zespołu Faust) jako Gut und Irmler.

★ LOVE CULT
Wschodząca gwiazda nowej elektroniki z rosyjskiej dalekiej Północy. Będzie to ich pierwszy koncert w Polsce. Duet ma za sobą wiele występów na prestiżowych festiwalach, takich jak Sónar w Barcelonie, Electro-Mechanica w Petersburgu (obok Kode 9, Williama Basinskiego i Bena Frosta) czy Flow w Helsinkach. Prowadzi wytwórnię muzyczną Full of Nothing.

WOJCIECH KUCHARCZYK
…czyli nie kto inny, jak Wojciech Kucharczyk. Artysta wizualny, muzyk, wydawca (Mik Musik) i niestrudzony animator. Znany z niezliczonej liczby projektów i kolaboracji: Mołr Drammaz, The Complainer & The Complainers. Występował na festiwalach w całej Europie, od transmediale, przez Sónar, Warsaw Summer Jazz Days po Unsound'a.

★ THE PHANTOM
Ceniony DJ i producent. Wydawał swój materiał dla wielu wytwórni: Silverback Recordings, Transatlantyk czy Sangoplasmo. Występuje również jako połowa rozchwytywanego duetu Ptaki.

★ SPORT AND MUSIC
Duet artystów z Kijowa, zwycięzca konkursu festiwalu Art Meetings 2014. Ich muzyka oscyluje między eksperymentalną elektroniką rodem z techniki cut up a sztuką mediów. Sami określają ją jako „urban dub”.
Po koncertach zapraszamy na BarKa na afterparty.


Kurator: 
Łukasz Strzelczyk, Centrum Nauki Kopernik

miejsce:
scena Letnia Centrum Nauki Kopernik
wstęp wolny, obowiązkowa rejestracja.
Rejestracja odbędzie się w dwóch turach: 25 sierpnia i 1 września. Formularz rejestracyjny na www.festiwalprzemiany.pl zostanie uruchomiony o godz. 13:00 i zamknięty po wyczerpaniu limitu miejsc

Partnerzy wydarzenia:
Glissando, M/i, Trzecia Fala, Aktivist, PopUpMusic.pl