KONCERT
03.09.2015 l Eufemia l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 zł


IMPRO MITING

/link FB/


IMPRO MITING POWRACA. STARA FORMUŁA - NOWE OTWARCIE. Co czwartek w Eufemii niespodziewane spotkania i niecodzienne dźwięki. Przed nami pierwsza wrześniowa odsłona dobrze znanego cyklu. Zaczynamy mocnym uderzeniem na trzy perkusje. 3 września 2015 o na deskach Klubojadalni Eufemia spotkają się: Filip Madejski, Teo Olter i Wojtek Kurek. Jako przedsmak czwartkowych perkusyjnych wygibasów polecamy odsłuch improwizowanego koncertu z pierwszych urodzin portalu Trzecia Fala w składzie: KUREK / ŻUROWSKI / OLTER / DZIADUR >>>>>>>>>FILIP MADEJSKI
Perkusista związany z warszawską formacją HOW HOW.
TEO OLTER
Improwizator, bębniarz jazzowy. Grając przykłada większą uwagę do melodii i dynamiki niż do rytmów i metrum. Wykształcenia muzycznego nie posiada, uczęszcza do szkoły plastycznej. Za największych perkusistów uważa Eda Blackwella, Hana Benninka i Adama Pierca z Mice Parade. Wraz z Natanem Kryszkiem i Tymonem Bryndalem gra w Pokusie. Z Alekiem Żurowskim tworzy Nietakt, oraz duo z Wojtkiem Kwapisińskim. Występuje w Warsaw Improvisers Orchestra. Pod pseudonimem Sun Enough tworzy słabą muzykę elektroniczną.
WOJTEK KUREK
Perkusista, improwizator o szerokiej gamie możliwości. Współpracuje z wieloma środowiskami muzycznymi m.in. muzyka eksperymentalna, improwizowana, jazz. Wielokrotnie uczestniczył w improwizowanych koncertach w warszawskich Chmurach oraz cyklu spotkań muzycznych Impro MitingEufemii, gdzie zdarzyło mu się grać m.in. z Tomkiem Wegnerem, Bartkiem Tkaczem, Wojtkiem Kwapisińskim, Tomaszem Sroczyńskim, Aleksandrem Żurowskim czy Natanem Kryszkiem.  Jego spojrzenie na instrument pozwala odejść od pojmowania perkusji jedynie jako bazy rytmicznej na rzecz melodyki, płynności, wielowarstwowej dynamiki i nieokreślonego sonoryzmu.


Współtworzył zespoły Bubble PieMono Liza, Sadza, Prohibit oraz współpracował m.in. z Katarzyną Łopatą. Obecnie gra w Trio Maku (z Wojtkiem Makowskim i Bartoszem Łazarskim) i z Łukaszem KacperczykiemPaper Cuts. Pomysłodawca i organizator Koncertu Jednego Dźwięku oraz projektu Warten. Uczestniczy również w interdyscyplinarnym projekcie artystycznym Sześcian oraz koncertuje z Vixenem.