FESTIWAL
04.09.2015 l Piwiarnia u Bossmana l Ostrów Wlkp.
start: 18:00 / wstęp: FREE


DEFIBRYLATOR #5

SIST EN 343 (SLO)
Harsh/ambientowe duo ze Słowenii założone w 1999 roku. Dźwięk jako zjawisko fizyczne staje się w ich rękach krytyką społeczną, odejściem od ustalonych norm i bolesnym fizycznym i psychicznym doświadczeniem. Mają na swoim koncie taśmy, wydawnictwa CD-R 7" split z SONIC DISORDER w legendarnym RRR oraz split CD z 7 MINUTES OF NAUSEA i TN666.
PUDERN
''Nicht schludern beim pudern. ''VILGOĆ
Vilgoć jest projektem, który poprzez radykalną formułę dźwiękową manifestuje świadomą rezygnację ze świata bodźców. Obecne działania muzyczne projektu Vilgoć wpisują się w stylistykę określaną mianem HNW – Harsh Noise Wall. Vilgoć jest implozją w świat własnych ograniczeń. Ograniczeń, które zniekształcają dźwiękiem wszystko.
Projekt noise z urozmaiceniami. Twórca tematycznych serii nagrań inspirowanych militariami i konfliktami społecznymi. Projekt powstał w 2014 r.SIGHELL
Sebastian Sighell lub po prostu Sighell to kompozytor i performer muzyki elektroakustycznej tworzący w Irlandii. Korzystając w swej pracy zarówno z cyfrowych jak i analogowych źródeł dźwięku, własnych nagrań terenowych oraz głosu, porusza się pomiędzy noisem, dark ambientem, muzyką rytualną i drone, stawiając duży nacisk na działania intuicyjne i improwizację.
PURGIST
Założony w 2013 roku, krajowy projekt utrzymany w stylistyce harsh noise stanowi rozwinięcie i sprecyzowanie poprzedniego przedsięwzięcia Dawida Kowalskiego, tj. SLEEP SESSIONS (aktywny w latach 2005-2013). PURGIST poświęcony jest eksploracji dynamicznych, niespójnych faktur brzmieniowych, miejskich nagrań terenowych, cyfrowych artefaktów i szczątkowej melodyki. Jego kompleksowe, kinematograficzne kompozycje utrzymane w konwencji harsh noise posiadają wyraźnie zaznaczone tło konceptualne skonstruowane w oparciu o uważną analizę kultury ulicznej będąc jednocześnie alegorią odkupienia osobistych słabości i obsesyjnej autoagresji. Pierwszego września tego roku będzie miał premierę nowy album PURGIST "Bleak Prospects".
REZ EPO
Powołany do życia około 2006 roku projekt Konrada Materka, czerpiący po trochu ze stylistyki harsh noise, drone i ambient, wskrzeszony po blisko czteroletniej przerwie w aktywności. Rozmyte, przestrzenne pejzaże wybrzmiewające sprzężeniami no-input miksera, przetwarzanymi przez łańcuch efektów. Materek prowadzi również label DIY Chaosynod.