SPOTKANIE
05.08.2015 l Muzeum Sztuki l Łódź
start: 18:00 / wstęp: FREE


THE GREATEST HITS

ZORKA WOLLNY &

ANNA SZWAJGIER
/link FB/

Zorka Wollny i Anna Szwajgier przez dziesięć lat tworzyły razem kompozycje akustyczne na instytucje, fabryki i puste budynki. Oficyna wydawnicza -Super- postanowiła te najciekawsze sytuacje dźwiękowe wydać na kasecie. Znajdziecie na niej fragmenty najlepszych utworów: „Piosenka przy pracy”, „Songs of the Sublime” czy „Przesilenie letnie”.

Podczas spotkania z Zorką Wollny będziecie mogli usłyszeć jak powstawały jej prace dźwiękowe. Zaprezentowanych będzie również część nagrań z kasety.

-Super- to łódzko-szczecińska muzyczna oficyna wydawnicza powstała w 2014 roku z inicjatywy Joanny Szumacher (BETON, Smutne Kobiety) i Mikołaja Tkacza (BETON, WSZYSTKO, Jastrubtkacz). -Super- ukierunkowane jest na szeroko pojętą muzykę eksperymentalną. Dotychczas nakładem oficyny ukazały się dwa wydawnictwa kasetowe artystów związanych ze Szczecinem. „MarzenieŁukasza Jasturbczaka to kompilacja jego improwizacji, które od lat nagrywa w zaciszu domowym. Tegoroczna kaseta Małgorzaty Goliszewskiej to dwudziestominutowy zapis sennych odgłosów, które szczecińska artystka rejestrowała na przełomie lat 2012-2015). -Super- planuje łączyć muzykę eksperymentalną, improwizowaną, ambitną odsłonę elektroniki oraz słuchowiska, starając się prezentować wszystko to, co w sztuce muzycznej najciekawsze.