KONCERT
16.08.2015 l Radio ŻAK l Łódź
start: 20:00 / wstęp: FREE


JAKUB BUCHNER

TEO OLTER
/link FB/
Koncert będzie transmitowany na żywo w ramach Magazynu Muzycznego na antenie Studenckiego Radia Żak Politechniki Łódzkiej na 88,8 MHz (w Łodzi) i na www.zak.lodz.pl (na całym świecie).


Nowo powstały duet z Warszawy. Muzycznie łączący inspiracje wszystkim - Smashing Pumpkins, Japandroids, Petera Brötzmana, Johna Louriego, śpiew ptaków, szum morza, skrzypienie drzwi, zapalenie papierosów, Pablo Picasso, John Wayne. Gitara i perkusja.
JAKUB BUCHNER
Ceni sobie wszechstronność grając z takimi inicjatywami muzycznymi jak: WIO - Warszawa Iprovisers Orchiestra; duet ŻAL łączący w sobie improwizację z graniem do-kotletowym; punkowy skład Mata Hari, z którym przygotowuje się do pierwszych nagrań, od pół roku grając koncerty, oraz Wicked Giant zespół do tańca i do różańca. W brzmieniu instrumentu interesuje go połączenie ciepłej czystej barwy, i klarownej harmonii wraz z poszukiwaniem dziwnych niekoniecznie konwencjonalnych dźwięków.
Improwizator, bębniarz jazzowy. Grając przykłada większą uwagę do melodii i dynamiki niż do rytmów i metrum. Wykształcenia muzycznego nie posiada, uczęszcza do szkoły plastycznej. Za największych perkusistów uważa Eda Blackwella, Hana Benninka i Adama Pierca z Mice Parade. Wraz z Natanem Kryszkiem i Tymonem Bryndalem gra w Pokusie. Z Alekiem Żurowskim tworzy Nietakt, oraz duo z Wojtkiem Kwapisińskim. Występuje w Warsaw Improvisers Orchestra. Pod pseudonimem Sun Enough tworzy słabą muzykę elektroniczną.