IMPREZA
14.08.2015 l Szpitalna 1 l Kraków
start: 22:00 / wjazd: FREEESSENCE

OLIVIA / KINZO / CHINO
/link FB/

Gościem letniej edycji imprezy spod szyldu Radar będzie pochodzący z Gdyni nasz stary ziom Essence. Artur Szatkowski współtworzy dobrze wszystkim znany kolektyw Technosoul oraz inicjatywę Pozdro Techno. Od 2004 roku współodpowiedzialny za świetnie przyjęty polski label Technosoul ukierunkowany na muzykę techno. Oprócz Essenca wystąpi ekpia Radaru w składzie: Chino, Olivia i KinzoSzykujcie się solidnie.


ESSENCE
KINZOOLIVIA
Olivia aka Olivia Ungaro jest na scenie polskiej muzyki elektronicznej od 10 lat. Wraz ze swoim bratem Kinzo Chrome tworzy kolektyw Chrono Bross. Wspólnie mają imponującą kolekcję płyt winylowych z wieloma perełkami, o których posiadaniu wielu kolekcjonerów może tylko marzyć. Najbardziej lubi surowe i mroczne brzmienie muzyki techno, kwasowość muzyki acid, głębię cosmic, prostotę elektro i ciepło muzyki house. Olivię inspiruje Detroit wraz z twórcami sceny detroit techno (Mike Mad Banks, Jeff Mills, Robert Hood, Juan Atkins, Scan 7) oraz holenderska scena muzyczna spod znaku Clone, Creme, Bunker, Viewlexx i Rush Hour. Razem z ChinonKinzo Chrome tworzy kolektyw didżejsko-producenki Radar.
CHINO
Pod kryptonimem Chino kryje się Artur Oleś - pochodzący z Katowic producent, grafik i plakacista. Dzięki fascynacji minimalistyczną, surową analogową grafiką postanowił znaleźć jej odpowiednik w muzyce elektronicznej, z którą eksperymentuje od 1999 roku, czyli od czasu kiedy odkrył, że można ją programować za pomocą komputera.
Jako wyznawca zasady „najtrudniejsze są najprostsze rozwiązania” zarówno w swoich projektach muzycznych, jak i graficznych osiąga zamierzone cele za pomocą jak najprostszych, a zarazem jak najintensywniejszych środków. Jest wielbicielem i wyznawcą rolandowego soundu z lat 80., w trakcie swoich live'ów gra własną mutację acid house, chicago i detroit.
Jego pierwsze wydawnictwo EARLY DAYS EP ukazało się w 2013 r. nakładem najstarszej polskiej oficyny wydającej płyty winylowe prowadzonej przez samego Jacka Sienkiewicza. Kolejna płyta DUCH EP ukazała się w drugiej połowie tego samego roku pod szyldem nowej polskiej wytwórni S1 Warsaw. Na krążku znalazły się również remixy Xamiga (Legowelt + Xosar) oraz Murphy Jax'a.
Razem z Olivia Ungaro i Kinzo Chrome tworzy kolektyw didżejsko-producenki Radar.