KONCERT
13.08.2015 l FORUM l Kraków
start: 20:00 / wstęp: FREE


Before Tauron Nowa Muzyka 2015

/link FB/

"X. edycja Festiwalu Tauron Nowa Muzyka 2015 już za dosłownie kilka dni, zanim jednak odpalimy całonocne szaleństwo na terenie Nowej Siedziby Muzeum Śląskiego w Katowicach i zaprosimy was na wspólne świętowanie naszych 10. urodzin, mamy dla was możliwe, że ostatni w tym roku Before TNM 2015...:]. Tym razem widzimy się 13 sierpnia w Krakowie - Forum Przestrzenie, gdzie zagrają dwie mocne pozycje na polskiej scenie muzyki elektronicznej, Wilhelm Bras i RSS B0YS. Wstęp na oba koncerty jest darmowy!"

Pod pseudonimem Wilhelm Bras kryje się śląski eksperymentator Paweł Kulczyński, postać szeroko znana w kręgach miłośników brzmień ekstremalnych, autor niebanalnych koncertów plenerowych oraz instalacji dźwiękowych, działań performatywnych i dizajnerskich, jest również zapalonym budowniczym nietypowych instrumentów analogowych. 


Dzałając jako Wilhelm Bras, przekuwa swe rozmaite doświadczenia w przystępną i zrytmizowaną formę, zachowując jednak charakterystyczny dla siebie pazur i wybujałe, choć surowe brzmienia. Pojawienie się repetytywnych sekwencji uchyla furtkę do organicznego świata sprężystych hałasów, karkołomnych wolt i zgrzytów, zaprzęgniętych do ostrej, często densflorowej jazdy. Glitch zderza się tu z hałasem, techno z funkiem, a wszystko spojone jest niepowtarzalnym brzmieniem rozgrzanego do czerwoności syntezatora analogowego własnej roboty.
Koncerty najczęściej odbywają się w zupełnej ciemności rozświetlonej jedynie małą lampką-czołowką - wątki śląskie i górnicze? I owszem.

Obydwa gorąco przyjęte albumy Wilhelma Brasa "Wordless Songs By The Electric Fire“ i „Visionaries & Vagabonds“ zostały wydane przez Mik Musik. Wśród ostatnich najciekawszych wydarzeń bez wątpienia znajdują się koncerty WB w ramach Unsound Festival New York, Rokolektiv w Bukareszcie czy CTM w Berlinie.Występuje też pod mianem Lautbild.


W ciągu ostatniego roku zagrał niemal 30 koncertów m.in. w Berlinie, Nowym Jorku, Budapeszcie, Kijowie, na festiwalach Unsound, Nowa Muzyka, Phono, LDZ i in. . Najnowsza płyta VISIONARIES & VAGABONDS ukazała się w marcu 2015. Jest płytą niezwykle przebojową i afirmatywną, pomimo całej swej brzmieniowej brutalności. Szybkie tempa, dynamicznie zmieniająca się dramaturgia, dźwiękowy hiperrealizm, a co za tym idzie fizyczna odczuwalność muzyki powodują, że płyta Wilhelma Brasa emanuje wysokooktanową mocą, wobec której trudno pozostać obojętnym.

`

 RSS B0YS
To jeden z najbardziej szalonych polskich zespołów. zaczynali od mrocznego techno doprawionego zachodnio-afrykańską polirytmią, aby w ciągu czterech lat dopracować się własnego stylu, preferencje kosmiczne, bez żadnych porównań. jak mawiają starzy Nubijczycy - one of a kyynd. minimum sprzętu, maksimum efektu, niebywała energia oraz unikalny image. noszą maski, tak, ukrywają swoją tożsamość, tak, piszą dziwnym kodem, tak.

Podobno poznali się w beninie, ale obecnie nie ma to już żadnego znaczenia, są podróżnikami, także koncertowo, grali od berlina i toronto po tromso, hagę, odense, pragę, kijów, ..., mają za sobą także sesję dla boiler room, transmisje koncertów dla czeskiego radia i wiele innych dość rzadkich dokonań. są pod opieką Shape Platform nominowani przez Unsound Festival.Występowali dotychczas na kilku dużych festiwalach w Polsce (m.in. Tauron Nowa MuzykaUnsound), a także w Niemczech (CTM), Norwegii i na Ukrainie.  

Wydali tez kilka płyt - W D0nt Blv N Hyp i Th T00th 0f Th Ftr (mik!musik), kasetę N00W, która ukazała się nakładem Sangoplasmo Records i wiele remiksów. Ich ostatni album to tegoroczny dwupłytowy HDDN wydany w kooperacji mik!musik i BDTA. Płyty te podobają się publiczności i tzw krytyce. ale najważniejsze jest to, że ich koncerty są porywające, nawet jeśli grają o 4.30AM. Jak to napisal ktoś trafnie w komentarzu po niedawnym koncercie na festiwalu Pohoda: „rozjebaliste nam mozhy“. tak dokładnie było. nie ma potrzeby długiego tekstu.