by Michał Dąbrowski
KONCERT / IMPREZA
09.08.2015 l LAB the live act bar l Warszawa
start: 19:00 / wstęp: 10 zł


FALA DŹWIĘKU #32Zapraszamy na pierwszą "Fala Dźwięku" po przeprowadzce z Białobrzegów do Warszawy!


BOTANICA
AURIDE
Solowy projekt (experimental ambient drone glitch) Wawrzyńca Hłasko. Z zawodu realizator dźwięku, od 10 lat wytrwale i skutecznie realizuje marzenie o całkowitej utracie słuchu. Publikował się i występował pod niezliczonymi pseudonimami, przetarł swój szlak poprzez "muzykę" gore grind i skwierczący harsh noise, smutny post-rock, średniej jakości techno, w kierunku subtelności i rozmytych plam improwizowanej muzyki cyfrowej.
ADAM FRANKIEWICZ
Muzyk, reżyser, realizator, producent, improwizator. W 2009 roku ukończył reżyserię teatru lalek w Białymstoku. Poprzez teatr formy, słuchowiska oraz muzykę elektroakustyczną dąży do wykreowania własnego języka twórczego. Jego pierwsze audiowizualne spektakle („Dulcynea”, „Tukar”, „Tape project”), które wyreżyserował i do których tworzył formy audio (muzykę, dźwięk, instalację), pokazywano na wielu europejskich festiwalach (między innymi w Kurganie, Madrycie, Koszycach, Rydze, oraz Drohobyczu). Do tej pory zrealizował kilkanaście spektakli z autorską muzyką i interaktywną oprawą dźwiękową m. In. „Solaris”, „Import/Export”, “Don Juan”.


Na przestrzeni ostatnich lat współpracował z wieloma fundacjami, instytucjami oraz niezależnymi artystami, czego owocem było powstanie między innymi projektu MMM, TAPE oraz Grupy Etyka Kurpina
Wraz z Adrianem Piaseckim / Aggtelek, tworzy projekt improwizowanej elektroniki OJUN. Punktem wyjścia dla ich działań, są surowe, hałaśliwe transowe dźwięki, luźno inspirowane tradycjami wywodzącymi się z mitologii Jakutów. Jako Tape Project występowali na takich festiwalach jak Up To Date, Magnetofon, Kn Fest, oraz gościnnie w teatrach. Wraz z Mateuszem Tymurą z Teatru Latarnia prowadzi niezależne wydawnictwo magnetofoniczne "Pionierska", w której na początku 2015 roku wydał 90 minutową kasetę solowego projektu Grupy Etyka Kurpina. Z Adrianem Piaseckim / Aggtelek, tworzy projekt improwizowanej elektroniki OJUN, a na jesień 2015 planowana jest premiera ich pierwszego albumu w labelu Pointless GeometryWizualizacje:

Artystka – samouk z Ukrainy. Obecnie mieszka i pracuje w Warszawie. W 2013 roku ukończyła Szkołę Sztuki Nowych Mediów (organizowaną przez projekt kulturalny w Kijowie). Pracuje z nowymi mediami (animacja, film, kodowanie) i wizualizacją dźwięku (vjing), eksperymentuje również z materiałami tradycyjnymi - atramentem, gwaszem, węglem i farbą olejną. W 2014 roku dołączyła do klastra sztuki R + N + D. Głównym punktem jej zainteresowania jest skrzyżowanie tradycyjnych form sztuki z nowoczesnymi. Celem jest poszukiwanie nowych kształtów – wyrazistych, zawsze abstrakcyjnych, wolnych do interpretacji. Miała swoje wystawy solowe we Lwowie i Warszawie, oraz grupowe w Gruzji, Kijowie, Lwowie, Lublinie, Tarnopolu.