KONCERT
23.08.2015 l Synagoga w Starym Fordonie l Bydgoszcz
start: 20:00  / wstęp: FREE


WET MUSIC PRESENTS

EYVIND KAN & JESSIKA KENNE


Wet Music Presents ma być serią koncertów, które na przestrzeni całego roku, nieregularnie, tylko w sytuacjach sprzyjających i w miejscach ku temu odpowiednich, będziemy się starali w Bydgoszczy organizować. 


 EYVIND KAN (US)
Urodzony w Stanach Zjednoczonych, dorastający w Kanadzie - wybitny skrzypek i kompozytor. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w roku 1995, ma na swoim koncie ponad 50 nagranych płyt z takimi artystami jak: John Zorn, Laurie Anderson, Bill Frisell, Robin Holcomb, Wayne Horvitz, Joe McPhee. Współpracował między innymi z takimi zespołami jak: Mr. Bungle, Secret Chiefs 3, Blonde Redhead, Sun City Girls, Animal Collective, Sunn O))).
 JESSIKA KENNE (US)
Kompozytorka i wokalistka, znana z różnorodnych i kontrastujących ze sobą form muzycznych, które zintegrowała w odrębny styl. Podstawą jej dzieła improwizowanego jest interpretacja jawajskiej i perskiej tradycji wokalnej. W 2014 za dzieło, które przedstawia wyjątkową oryginalność, otrzymała Artist Trust James W. Ray Distinguished Artist Award through the Frye Art Museum | Artist Trust Consortium. W 2013 razem z Eyvindem Kangiem otrzymali Stranger Genius Award in Music. Obecnie zajmuje się studiami nad klasyczną muzyką tradycyjną i Sufizmem. Członkini Cornish College of Art.Muzyk związany z warszawskim środowiskiem LadoABC. Studiował na wydziale Antropologii Kultury oraz Muzykologii UW. Współtwórca takich zespołów jak: SzaZa, Horny Trees, Meritum, Cukunft czy kwartet klarnetowy Ircha. Tworzy muzykę na polu interdyscyplinarnym – dla filmu, teatru, kina niemego, tańca współczesnego czy słuchowisk. W pracy muzycznej najczęściej wykorzystuje klarnet, głos oraz elektronikę. Dzięki efektom zapętleń i delikatnych przetworzeń artysta jest w stanie komponować na żywo bogate, polifoniczne struktury dźwiękowe. W 2014 roku nakładem wydawnictwa Lado ABC wyszła jego solowa płyta "Ceratitis Capitata".