KONCERT / IMPREZA
14.08.2015 l Mózg l Bydgoszcz
start: 22:00  / wstęp: 15 zł

LETNIE PRANIE MÓZGU

GOOD NIGHT CHICKEN

T'IEN LAI / FREEZE

YERIHO / PIOTR CZYŻ T'IEN LAI
T'ien Lai powstał w 2012 r. z inicjatywy Łukasza Jędrzejczaka (So Slow, Alameda 5) i Kuby Ziołka (Stara Rzeka, Innercity Ensemble) jako wynik poszukiwań nowych formuł medytacyjnej muzyki elektronicznej i elektro-akustycznej. Debiutancki album "Da'at" wydany przez Monotype Records w 2013 charakteryzował się brzmieniem starych PRL-owskich radioodbiorników Śnieżka przetworzonych przez efekty gitarowe i nałożonych na pętle syntezatorowe. Zwieńczeniem tych przygód były dobrze przyjęte koncerty na festiwalu Unsound w Krakowie (2012) i Strefie Monotype w Warszawie (2014).
Duet nagrał drugi album "RHTHM", który zostanie wydany na jesieni 2015 roku i będzie stanowił podsumowanie zabaw z muzyką pulsacyjną i eksplorowanie różnych wymiarów rytmu. Muzyka na "RHTHM" będzie bardziej żywa i energetyczna - jest to efekt pracy muzyków w grupach Alameda 5 i Innercity Ensemble.Od początku 2015 roku T'ien Lai gra już jako kwartet. Do składu dołączyli Rafał Kołacki (Hati, Innercity Ensemble, Mammoth Ulthana) oraz Mikołaj Zieliński (Alameda 3, Alameda 5, Rara) na afrykańskich instrumentach perkusyjnych i perkusjonaliach. Jędrzejczak i Ziołek wrócili do dźwięków czysto syntetycznych, które są na żywo kontrastowane z organicznym brzmieniem instrumentów perkusyjnych. Efektem jest muzyka rozpięta między quasi-szamańskimi transami, surową niemalże industrialną rytmiczną elektroniką, aż po pastisze współczesnej muzyki techno. Kwartet gra i improwizuje na żywo bez komputerów.▲ FREEZE
Przy pomocy muzycznych maszyn podejmuje próbę zamrożenia czasu poprzez wprowadzenie w trans siebie i zebranych wokół niego. Celem jest wejście w kontakt ze swiatem nadludzkim, podjecie podróży do nieba, bądź zejście do świata podziemnego, napotkania duchów opiekunów, zaprzyjaźnionych bądź też wrogich i wykonania swojej misji – Freeze – Weź se potańcz!
▲ YERIHO
Eklektyczny projekt Krzysztofa Zdunkiewicza. Live act często improwizowany w którym usłyszeć można snujące się drony oraz szybkie klubowe brzmienia inspirowane Detroit. Na co dzień projektant graficzny, po godzinach związany z stołecznym cyklem imprez Underwater oraz wytwórnią GTBR.
 GOOD NIGHT CHICKEN
Bydgoski duet (Artur KujawaTomasz Gołda) grający szybką i energiczną muzykę w starym, garażowym stylu. Łączą surowość i naturalny klimat dźwięków zabierających słuchaczy w sferę podrygujących kończyn i dzikich pląsów. Uwielbiają tworzyć atmosferę pierwotnej, szczerej i dzikiej zabawy. W tym roku wydali własnym sumptem debiutancką płytę pod wiele mówiącym tytułem "Good Night Chicken". Na Fuck You Hipsters znajdziecie jej pochlebną recenzję. PIOTR CZYŻ
Student IV roku grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. Wystawa zawiera prace powstałe w 2015 roku w technice serigrafii. Grafiki bazują na elementach ciała, które były powielane, obracane, a także przekształcane.