KONCERT / IMPREZA
01.08.2015 l Projekt LAB l Poznań
start: 23:00  / wstęp: 10 / 15 zł


za duszno

KONDAKTORMÖNADA
za duszno - cykl wieczorków zapoznawczych z muzyką niepoważną prowadzony przez Karolinę Karnacewicz (Polly Týkk) i Piotra Tkacza (DJ 2 Lewe Ręce) od 2013 roku. Dotychczas pojawili się podczas niego ANFS, Moopie, Jurg Haller, Nina i Good News z Golden Pudel, Run Dust, Wojciech Kucharczyk, RSS B0YS, Zamilska, Lutto Lento, Wilhelm Bras, We will fail, Adrian Mancuso, Czarny Latawiec, Radek Dziubek, Jacek Staniszewski, Konrad Gęca, Zaumne, Bumro.

Obecnie wszyscy zastanawiają się, jakie będą dalsze losy Grecji. Na szczęście o przyszłość tamtejszej muzyki nie musimy się martwić, póki w grze pozostaje wytwórnia Modal Analysis. W lutym w ramach za duszno gościliśmy ANFS, teraz pora na drugiego z trójki prowadzących to prężne wydawnictwo - Kondaktora, który wpadnie do nas po drodze na Krake Festival.


KONDAKTOR
Znany także jako Slydex, a dawno temu również jako DJ Elvis (przydomek, którzy nadali mu znajomi uznając, że śpiewa jak Presley), Kondaktor zadebiutował w 2012 intrygującym mini-albumem "Boat" dla cenionej Further Records, a w zeszłym roku pokazał, że cały czas rozwija się jako producent wypuszczając u siebie "Signal EP". W setach didżejskich daje wyraz swoim różnorodnym fascynacjom muzycznym, jednak słuchając ich trudno byłoby się domyślić, że pierwszym winylem, jaki kupił był "Combat Rock" The Clash. Nie znosi sera roquefort, uwielbia souvlaki i hawajskie koszule.




MÖNADA
Rzadko ujawniający się na żywo projekt (deep pulse noise - analog sinewave/squarwave generators + synth + lfo filter + guitar fx feedback loops) Huberta Wińczyka znanego także jako Urinatorium, członka zespołu kakofoNIKT, artysty dźwiękowego, performera. Absolwenta intermediów na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Od 2006 roku Wińczyk prowadzi przedsięwzięcie Urinatorium w którym wykorzystuje alternatywne źródła dźwięku, nazywając je metabolicznymi odpadami życia i działalności ludzkiej. Interesują go akustyczne odpadki i proces przemiany, alternatywne źródła dźwięku, manipulacje skojarzeniami, rytualny trans. Muzykę Wińczyka tworzą m.in. dziecięce zabawki, nagrania terenowe, dźwięki konkretne, archiwalia, efekty gitarowe. Razem z fundacją Fabryka UTU prowadzi warsztaty dźwiękowe. Jest członkiem zespołów WW DUO, Revue svazu českých architektů. Z żoną Moniką Wińczyk tworzy performerski duet „Monster Hurricane Wihajster”.


Interesuje go kontekst i pretekst oraz mapy, zwłaszcza stare.




 POLLY TÝKK
Zajmuje się eksplorowaniem (dźwięków) kosmosu, lubi scenę haską i sukulenty.