KONCERT / WARSZTATY / FILM
18.07.2015 l Muzeum Woli l Warszawa
start: 14:00 / wstęp: FREE

DZIEŃ Z "WĄSKĄ TAŚMĄ"

MIRON GRZEGORKIEWICZ

OLGIERD DOKALSKI
/link FB/

Dzień z wąską taśmą w Muzeum Woli
> 14:00 - 17:00 Warsztaty animacji filmowej non-camera
> 19:00 Projekcja filmów z AKF "Kadr" + koncert Dokalski i Grzegorkiewicz

"Klimatyczna projekcja warszawskich filmów amatorskich sprzed trzech dekad połączona z koncertem na trąbkę i elektronikę w wyjątkowej przestrzeni muzeum oraz warsztaty animacji filmowej non-camera to atrakcje, na które zaprasza Muzeum Woli w sobotę 18 lipca.


ZRÓB FILM ANIMOWANY BEZ KAMERY
Od godziny 14:00 mali i duzi goście muzeum (od lat 8 do 108) zaproszeni są do tworzenia własnych filmów animowanych.

Warsztaty będą poświęcone animacji eksperymentalnej techniką non-camerową (bezpośrednio na taśmie filmowej, bez użycia kamery, aparatu). To okazja do rysowania i malowania na pustej taśmie 16 mm oraz na gotowym materiale filmowym (found footage), a następnie sprawdzenia efektów w projektorze. Uczestnicy zapoznają się z klasycznym i eksperymentalnym warsztatem filmu animowanego.

Zajęcia poprowadzi animatorka filmowa Edyta Adamczak.
Udział w warsztatach jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona. Prosimy o wcześniejsze zapisy: 
pod adresem magdalena.staroszczyk@muzeumwarszawy.pl 
lub telefonicznie: 22 624 37 33.

"WĄSKIE TAŚMY", TRĄBKA I ELEKTRONIKA
Głównymi bohaterami dnia będą filmy z AKF-u „Kadr”, które powstawały w latach 80. ubiegłego wieku, jeszcze na wąskich taśmach, pod okiem Janusza Popławskiego. Fabuły, dokumenty i rejestracje z „Kadru”, którego symboliczny trzydziesty jubileusz będziemy obchodzić w sobotę, trafiły do Muzeum Woli w ramach programu Lokalna pamięć filmowa.

Projekcji obrazów filmowych zapisanych na analogowych taśmach, która rozpocznie się o godzinie 19 w klimatycznej, specjalnie na tę okazję zaaranżowanej przestrzeni jednej z muzealnych sal, będzie towarzyszyła zagrana na żywo muzyka na trąbkę i elektronikę w wykonaniu Olgierda Dokalskiego i Mirona Grzegorkiewicza.

LOKALNA PAMIĘĆ FILMOWA
Może są wśród Was osoby, które pamiętają AKF „Kadr”, a nawet uczestniczyły w tworzeniu amatorskich filmów? Obrazy, które nie były przez wiele lat upubliczniane, mogą okazać się niespodziewaną „podróżą w przeszłość”.

Sobotnie wydarzenie jest częścią programu Lokalna pamięć filmowa, rozpoczętego przez Muzeum Woli w 2014 roku tworzenia unikatowej kolekcji. W jego ramach muzeum zbiera i opracowuje nieprofesjonalne filmy, kręcone w Warszawie zarówno przez mieszkańców, jak i przyjezdnych, a także obrazy powstające w warszawskich Amatorskich Klubach Filmowych.

W pierwszej kolejności muzeum przyjmuje filmy na taśmach w formatach 8 mm, Super 8 i 16 mm. Zachęcamy do dzielenia się swoimi domowymi archiwami, które są cenne nie tylko dla właścicieli, ale również dla lokalnej społeczności, badaczy i twórców. jeśli masz w domu filmy na „wąskich taśmach” i chcesz zobaczyć nagrane na nich filmy, weź je z sobą do muzeum. " - Muzeum Woli


MIRON GRZEGORKIEWICZ
Jest projektantem interakcji, muzykiem, niedoszłym teatrologiem. Człowiek z HOW HOWDaktari i JAAA!.
 OLGIERD DOKALSKI
Muzyk, gnostyk, cybernetyk. Urodzony w Warszawie. Gra na trąbce. Samouk. Muzycznie mocno związany z kulturą Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywna postać na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej.
Olgierd Dokalski tworzy oprawy muzyczne do przedstawień teatralnych i filmów oraz współpracuje z renomowanymi artystami i muzykami z kraju i z zagranicy. O jego muzyce w samych superlatywach wypowiadają się Michael Gira (Swans) i Nils Petter Molvaer.
Prowadzi kwintet Daktari, kwartet Nor Cold (polsko-belgijsko-izraelski kolektyw odtwarzający we współczesnym kontekście muzycznym sefardyjskie pieśni z Bałkanów z początku XX wieku), współtworzy zespoły kIRk, Altona, Jan CzaplaKoło Zbożowe. Obecnie zajmuje się głównie swoim trio, z którym pracuje nad projektem translacji teorii Przestrzeni Filmowej Poza Kadrem (autorstwa Grzegorza Królikiewicza) na pole muzycznej performatyki. Właśnie przygotowuje swój solowy projekt.