KONCERT
05-06.07.2015 l Pardon, to tu l Warszawa
start: 20:30 / wstęp: 80 zł


MARC RIBOT

CERAMIC DOG
/link FB/

Na początku lipca na jedynej dwudniowej rezydencji w Europie i jedynych koncertach w Polsce będziemy gościć zespół marzeń: Marc Ribot's Ceramic Dog, czyli wybitnego gitarzystę Marca Ribota wraz z niezwykłym basistą Shahzad'em Ismaily (Will Oldham • Secret Chiefs 3 • Jolie Holland • Yoko Ono) i perkusistą Chesem Smithem (Xiu Xiu). Zapraszamy bardzo serdecznie !!! - Pardon, to tu

Marc Ribot - gitara, wokal
Shahzad Ismaily - bas, elektronika
Ches Smith - perkusja

Wiodącą ideę twórczości Ceramic Dog doskonale oddaje Marc Ribot parafrazując Cindy LauperCeramic Dogs just wanna have fun”, któremu, bazując szczególnie na pamiętnych wrażeniach z niezwykłych w swej muzycznej okazałości koncertów tria, ufamy w tej kwestii bezgranicznie. Ważne jest też co mówi na swojej stronie a co nie jest tak oczywiste wśród artystów, z którymi dzieli muzyczne czasy - Not a 'project': a real band. 
/// MARC RIBOT
Gry na instrumencie uczył się u Franza Casseuas - haitańskiego kompozytora i gitarzysty klasycznego. Już jako nastolatek grał na gitarze w różnych garażowych zespołach. W 1978 r. przyjechał do Nowego Jorku i tu zaangażował go do swego zespołu organista Jack McDuff, a także legendarny głos soulowy Wilson Pickett. W 1984 r. dołączył do jednego z najważniejszych składów nowojorskiej sceny muzycznej, zespołu Lounge Lizards

W tym czasie gitarzysta interesuje się łączeniem wielu różnorodnych tradycji muzycznych: muzyki latynoskiej, jazzu, klasycznego bluesa i estetyki rockowej. Ribot szybko zdobywa uznanie wielu artystów, którzy zapraszają go udziału w swoich nagraniach, by wymienić tylko: Toma Waitsa, Marianne Faithful, Elvisa Costello, Johna Zorna, Billa Frisella, McTyner'a, zespół Medeski Martin and Wood, Allena Ginsberga, Hectora Zazou, Allison Kraus czy Roberta Planta. 

Jako lider staje na czele zespołów: Shrek, Rootless Cosmopolitans, Marc Ribot Trio oraz Ceramic Dog, z którymi nagrywa własną odmianę jazzu i muzyki soul. W 1996 roku ukazuje się jego solowy album: Don't Blame Me, na którym dokonuje reinterpretacji amerykańskich standardów. W 1998 do sklepów trafia album Marc Ribot Y Los Cuban Postizos, na którym mierzy się z twórczością wielkiego kubańskiego pieśniarza Arsenio Rodrigueza

W roku 2004 swą premierę ma koncert na orkiestrę i gitarę elektryczną skomponowany przez Stewarta Wallace'a specjalnie dla Marca Ribota. Utwór ten został wykonany przez Narodową Orkiestrę Symfoniczną w Waszyngtonie. Znakomity gitarzysta koncertuje i bierze udział w sesjach nagraniowych wielu zespołów prowadzonych przez Johna Zorna z Masada Electric na czele. Komponuje także muzykę do filmów fabularnych min. „Mystery TrainJima Jarmuscha.
/// SHAHZAD ISMAILY
Nagrywał i występował z wieloma różnorodnymi wykonawcami, takimi jak Laurie Anderson i Lou Reed, Tom Waits, Jolie Holland, Laura Veirs, Bonnie Prince Billy, Faun Fables, Secret Chiefs 3, John Zorn, Elysian Fields, Shelley Hirsch, Niobe, Will Oldham, Nels Cline, Mike Doughty (z Soul Coughing), Graham Haynes, David Krakauer, Billy Martin (z Medeski Martin and Wood), Carla Kihlstedt’s Two Foot Yard, the Tin Hat Trio, Raz Mesinai i Burnt Sugar

Zajmuje się także komponowaniem muzyki teatralnej i baletowej między innymi dla Mina Tanaki i Frankfurt Ballet and the East River Commedia. Ostatnio za muzykę do filmu Frozen River otrzymał nagrodę Jury na Festiwalu Filmowym Sundance 2008.
/// CHES SMITH
To amerykański perkusista i wibrafonista, który komponuje i wykonuje muzykę w bardzo szerokiej stylistyce – występuje z solowymi koncertami perkusyjnymi, współpracuje z eksperymentalnymi zespołami rockowymi i w różnych projektach jazzowych. 

Grał między innymi z takimi projektami i muzykami, jak Good For Cows, Marc Ribot, Mr. Bungle, Secret Chiefs 3, Xiu Xiu, Trevor Dunn's Trio – Convulsant, Carla Bozulich, Beat Circus, Sean Hayes, Ben Goldberg, 7 Year Rabbit Cycle, Ara Anderson czy Fred Frith. Jest autorem solowego albumu Congs For Brums wydanego w 2006 roku.


Relacja z poprzedniego koncertu Marca Ribot w Pardon, To Tu: