WARSZTATY / KONCERT / FILM
05.07.2015 l Centrum Amarant l Poznań
wjazd: FREE


WARSZTATY TAPERSKIE

Pokaz po warsztatowy
/link FB/

Taper – w niemym kinie osoba grająca na pianinie lub organach teatralnych, robiąca podkład muzyczny do wyświetlanych scen (źródło: wikipedia)

Centrum Amarant zaprasza na otwarte, międzypokoleniowe warsztaty taperskie. W ramach warsztatów pod wodzą doświadczonych muzyków wspólnie skomponujemy i zagramy muzykę do dwóch niemych (i niezwykłych) filmów sprzed wojny. Zapraszamy osoby o różnym doświadczeniu muzycznym - również te, które nie grają (jeszcze) na żadnym instrumencie. Liczą się chęci :>

Centrum Amarant zaprasza na pokaz dwóch filmów niemych z muzyką na żywo, która stworzona zostanie w ramach trzydniowych, otwartych warsztatów taperskich.

W ramach warsztatów uczestnicy stworzyli swoje unikatowe instrumenty elektroniczne i analogowe i pod wodzą doświadczonych muzyków pracują nad dźwiękami do dwóch niezwykłych filmów - "Podróży na Marsa" z 1910 roku oraz "Nawiedzonego Domu" z roku 1908. 

W tę niedzielę zobaczymy efekty ich pracy! 

W grupie lecącej na Marsa pod wodzą Pauliny Miu Zielińskiej i Mandara Purandare wystąpią:
Marta Knaflewska i Julia Będziechowska na instrumentach noisowo-elektronicznych, Dagmara Palczak na elektrycznej harfie, Joanna Wabik na fortepianie, Ilona Grochowska na złomowym instrumencie perkusyjnym oraz Michał Kurak na "urządzeniu stukającym" a także Anna Sobczak na werblu i elementach pomieszczenia.

Grupa zmierzająca do nawiedzonego domu pod przewodnictwem Piotra Mełecha i Malwiny Paszek to: Robert Gogol i Dominika Szelążek na instrumentach harmoniczno-noise'owych, Zuzanna Kalisz na kalimbie, Filip Skitek na pseudo-kamanczy, Marek Suczilin na złomowej perkusji, Katarzyna Kapusta na skrzypcach i Julia Lipowiecka na "żółwiu".