KONCERT
17.07.2015 l Piekarnia l Opole
start: 21:00 / wstęp: FREE


ZABOBÖNY


YULBÖN
/link FB/

"ZABOBÖNY to seria podróży w nieznane w klimacie wolnych improwizacji w sosie rytualnych ambientów przy akompaniamencie szumu świec szabasowych, gongu Gongu, jazzgotreli ptactwa, noizu pełzających dżdżownic i wszelakiego innego stworzenia...

Uroki odczyniać będą dźwiękotwórcy powiązani głównie z projektami Bön oraz Yul wraz z zaproszonymi gośćmi...zapraszamy również chętnych do spróbowania sił, należy jedynie posiadać niecodzienne instrumenta lub inne talenta i skontaktować się z Nuclear Forest...Houk!"


BÖN
Członkowie: King Lizard - Szaman 18 drutów i tykwy, Johny Yul - Szaman pozytronów w stanach medytacji, Jarek Stopa - Szaman czasu i powietrza, Jargong - Szaman prastarego JÄ.
YUL
Projekt zrodzony pod koniec lat dziewięćdziesiątych mający w swoim założeniu czysty eksperyment, poszukiwanie nowych sposobów wykorzystania dla powszechnie znanych instrumentów i nadawaniu im przez to szczególnego brzmienia i charakteru. W okresie około pięciu lat działalności [w 2003 z projektem rozstaje się Michał Śliwa który po latach zakłada Echoes Of Yul] zespół zagrał kilka koncertów i wytworzył sporo dźwięków dostępnych jedynie w sieci, skład w którym projekt grał koncerty ulegał zmianie w szczególności w obrębie zestawu perkusyjnego. Przez kolejne lata, nie licząc domowo sporządzanych remixów dla Agressivy 69 projekt pozostaje uśpiony. Rok 2014 jest czasem powrotu projektu do grania koncertów.