KONCERT / IMPREZA
17.07.2015 l Mózg l Bydgoszcz
start: 22:00  / wstęp: 15 zł

LETNIE PRANIE MÓZGU

67,5 MINUT PROJEKT / SYNY

TURRICAN / JAH BASS

BEAT’ON’BLOCK / SOULITARY67.5 MINUT PROJEKT
450-cio sekundowe przedłużenie 60 Minut Projekt, zespołu Piotra Zabrodzkiego i Macia Morettiego. Po spaleniu kilkunastu głośników i zagraniu w tak egzotycznych miejscach jak Polska i Szwecja, duet postanowił zaprosić do wspólnej gry połowę 15 Minut czyli turboperkusistę Janka Młynarskiego. Ich zwyczajowy 60-cio minutowy set został rozciągnięty w czasie, ale także nabrał mocy i intensywności. Fajne rzeczy.
TURRICAN 
Innowacyjne i wysoko rozwinięte to słowa, które najlepiej opisują brzmienie Turricana. Nie ma znaczenia gdzie występuje, jego vibe jest zawsze wyjątkowy i charakterystyczny, zawsze odrobinę inny, zawsze odrobinę głębszy. Nie dziwi więc nikogo, że Turrican bada granice gatunków muzycznych dzięki swojemu wydawnictwu Urban Poetry Records, które wspiera artystów od Londynu po Petersburg w ich muzycznych wyprawach. Już od ponad 15 lat Turricanowi (wcześniej pod pseudonimem C49) udaje się zatrzeć granicę między gatunkami muzycznymi, czy jest to drum’n’bass, dubstep czy techno, i przyciągnąć słuchacza jak urzeczonego. Robi to regularnie podczas występów w Niemczech i Europie. W 2006 roku, austriacki czasopismo drum’n’bassowe „Resident” wydało jeden z jego mixów na płycie, co, nawet w dzisiejszych czasach, można uznać za ponadczasowe.


JAH BASS
140/170 bpm specialist and addicted to bass music. Dj, a swojego czasu promotor ambitnych dźwięków o niskich częstotliwościach. Jest autorem wielu podcastów oraz guestmixów dla rozgłośni radiowych i organizacji promujących dubstep z całego świata. M.in. FatKidOnFire, Dubtribu Records, Sub. Fm, Albion Collective, Conscious Wave, Sublimated Sounds, 4D, Bassix Records, Bassradio.dk …Dzielił konsolę z czołówką polskich dj i producentów muzyki bassowej, a ponad to miał przyjemność supportować m.in.: Truth, Kaiju, Compa, Razor Rekta, Content, Solitude, The Illuminated, Trashbat, Crises, Roommate.
SYNY
Syny to nowy projekt Roberta Piernikowskiego (Napszyklat) oraz producenta 1988 (Stella, Raw, Etamski). Po czterech latach współpracy i eksperymentów powrócili do macierzy, co zaowocowało wyrazistym materiałem, mocno zakorzenionym w rapie. Syny czerpią garściami z hiphopowej klasyki, mieszając ją z właściwym sobie eksperymentalnym podejściem do tematu. Efekt jest epicki i wulgarnie prosty równocześnie. Syny to swobodny przepływ bitów i słów. To muzyka surowa i cierpka, trafiająca prosto w serca i dusze.
Duet wcześniej działał pod nazwą P/E, wystąpił m.in. na festiwalach Unsound, Transvizualia, Dni Muzyki Nowej, Multiplace w Brnie oraz wielu koncertach w całej Polsce, jako Syny zadebiutowali na łódzkim festiwalu LDZ. Ich najnowsza płyta "Orient" ukazała się nakładem wydawnictwa Latarnia Records.


PESTKA a k.a SOULITARY
Frontman hard core’owego zespołu Schizma, z którym od dwóch dekad nagrywa i podróżuje po kraju i Europie. Jako dj, promotor imprez i kolekcjoner winyli, oprócz zagrania setek setów klubowych, współpracował z wieloma nietuzinkowymi muzykami lokalnej sceny jazzowej, akademickiej i producenckiej. Wprowadził na hiphopowe imprezy funk i disco70. Powołał soul-jazzowe trio Urban Soul Project (voc/piano/flet/dj) oraz imprezowy band Groove Recovery (perkusja/bas/piano/dj), zagrał też wiele eksperymentalno-improwizowanych imprez łączących liveact/mix/wizual/instrumental z ekipą HAK i muzykami związanymi z klubem Mózg. Od kilku lat jest perkusistą hiphop’owego składu B.O.K.
Na elpeemie zagra premierową selekcję posthiphopowych bitów elektronicznych, tłustego future soulu i producenckich sztosów współczesnej sceny LA.


▲ BEAT 'ON' BLOCK
Beat’on’Block to kolektyw, który mimo swojego wczesnego stadium dj-skiej kariery z muzyką ma do czynienia nie od wczoraj. W skład duetu wchodzi Rita Kowalenko oraz Tomasz Beton Kochanowski. Jak na tak dobrze zgrany team, zadziwiającym jest, jak późno ich drogi się skrzyżowały – preferencje muzyczne obojga były już dosyć konkretnie ukształtowane. Jeden, psychofan szeroko pojętej muzyki elektronicznej, od lat siedział w winylach, jednak nie kwapił się z wypuszczeniem na scenę. Druga udzielała się jako basistka i wokalistka krakowskiego zespołu Camero Cat – będąc całą sobą w teatralnej alternatywie; daleko było do gramofonów. Jednak skrzyżowawszy swoje drogi, wpadli na pomysł, który jest tym samym dosyć ciekawą fuzją. Ucząc siebie nawzajem, powoli dotarli własnego stylu, który oscyluje w granicach house’owo – dance‘owych, z widoczną nutą klasyki od damy ze śródmieścia, jak i techno-inspiracji z betonowych dzielnic, po których od najmłodszych lat grasował Tomek.