KONCERT
10.07.2015 l Mózg l Bydgoszcz
start: 21:00  / wstęp: FREE


LET ME INTRODUCE


/link FB/


Ilość bardzo ciekawych propozycji koncertowych, głównie z zagranicy, rośnie. Nowy cykl koncertów, pod tytułem “Let Me Introduce” to seria prezentacji nieznanych, a mających znamiona wyjątkowych, artystów z Polski i ze świata. Mając świadomość, iż to co na prawdę nowe jest zawsze nieznane, staramy się być bardzo uważni w doborze zapraszanych artystów, aby nigdy nie umknęło nam coś ważnego.

Nasz wybór będziemy Państwu prezentować, dbając aby każdy z koncertów cyklu był wart poświęconych przez Państwa czasu i uwagi. Koncerty będą bezpłatne, a wynagrodzeniem dla muzyków będą nagrania z koncertu oraz to, co otrzymają od Państwa do wystawionej po koncercie skarbonki. Wyborów artystów dokonywać będzie mózgowa rada programowa w składzie: Sławek Janicki, Qba Janicki, Jerzy Mazzoll.

Koncert jest częścią polsko-niemieckiej trasy./// SÉBASTIEN BRANCHE & MIGUEL A. GARCIA


Branche gra między innymi na saksofonie tenorowym i sopranowym. Dźwięk traktuje jako materiał, z którym można pracować na różne sposoby. Interesuje go też jego związek z ciałem (często występuje z tancerzami) i przestrzenią (zajmuje się tematyką pejzażu dźwiękowego). Pracuje solowo z saksofonem tenorowym na statywie (Lignes) oraz z sopranowym i wodzie (saxoph2one). Gra w elektroakustycznym trio KKP3 oraz w orkiestrze IMO.


Wśród jego projektów można wymienić choćby duety z Arturem Vidalem, wiolonczelistą Cyprienem Busolinim czy Miguel A. Garcia oraz trio z Ludgerem Hennigiem i Robertem Rehnigiem. Zagrał wiele koncertów w całej europie i na wielu festiwalach, brał udział w spacerach dźwiękowych i performancach dźwiękowych. Sébastien uczy matematyki w szkole średniej oraz prowadzi warsztaty dźwiękowe.MIGUEL A. GARCIA
Znany również jako Xedh, jeden z ciekawszych przedstawicieli młodej hiszpańskiej sceny sztuki dźwięku, skupionej wokół założonego przez Francisco Lopeza Archiwum SONM. Jest założycielem (w rodzinnym Bilbao) klubu Le Larraskito i dyrektorem festiwalu Zarata Fest, dedykowanego sztuce performancu i dźwiękowego eksperymentu. Jako improwizator współpracuje m.in. z Seijiro MurayamaWade Matthews i Rinus Van Alebeek.Jego praca skupia się głównie na kompozycji i improwizacji elektroakustycznej. Używa dźwięków zaczerpniętych z odpadów elektronicznych urządzeń, nagrań terenowych lub instrumentów akustycznych. Jego muzyka przybiera zaskakujące formy i pełne kontrastów kształty kwestionując granice pomiędzy elektroakustyczną muzyką kompozytorską, industrialną i soundartem. Jego doświadczenie obejmuje pola Fine Artu i technologii audiowizualnych.Ze swoim solowym projektem, brał udział w festiwalach muzyki eksperymentalnej w całej Hiszpanii: Ertz (Navarra), Experimentaclub (Madryt), Lem (Barcelona) , MEM (Bilbao) lub Sonikas (Vallecas), Auditorio Nacional de Música (Madryt), Artium (Vitoria), Guggenheim (Bilbao), Macuf (Coruña) lub Vostell Malpartida (Cáceres). Poza Hiszpanii grał na festiwalach w Niemczech, Belgii, USA, Francji, Holandii, Norwegii, Polsce i Portugalii . Jego płyty wydają: Homophoni (USA), Pilgrim Talk (USA), Slaughter Recs (Włochy), Trait Central (USA), Triple Bath (Grecja), Zeromoon (USA) lub White Line (PL) .
Współpracuje regularnie z: Tomas Gris, Oier IA, Xabier Lopez, Oscar Martin (Noish), Seijiro Murayama, Hector Rey i Artur Vidal. Współpracował z Lali Barriere, Heddy Boubaker Aleksandra Bruck, Raul Dominguez, Richard Kamerman, Wade Matthews, Jorge Nuñez, Carlos Suarez, Rinus Van Alebeek lub Valentina Vuksic i zespołami jak Cooloola Monster, Gora Japon, maDam or Hamburguesa Vegetal.