PROMOCJA KSIĄŻKI / DYSKUSJA / PERFORMANCE / NIESPODZIANKA
25.06.2015 l Brzuch CTW l Wrocław
start: 18:00 / wstęp: FREE


FLUXUS OD NOWA

/link FB/

1) Fluxus od nowa. Dyskusja wokół książki Grupy ETC pt. "Narracje, estetyki, geografie: Fluxus w trzech aktach".

Outsiderzy świata sztuki, muzyki i literatury: dziwacy, eksperymentatorzy, emigranci, prowokatorzy, niespełnieni(?) rewolucjoniści, wynalazcy. Muzycy bez nut, filmowcy bez kamer, malarze bez płócien. Na przełomie lat 50. oraz 60. rzucili wyzwanie dominującym estetykom: zacierali dotychczasowe podziały między sztukami, tworzyli nowe środki artystycznego wyrazu (happeningi, performance’y, eventy, instalacje). Jednym z radykalnych przejawów tej tendencji była sieć artystów, swoista artystyczna międzynarodówka, nazwana przez George'a Maciunasa (litewskiego komunistę pracującego dla armii USA stacjonującej w RFN) Fluxusem. Jego historia jest historią marzeń lat 60.

2) Występ Grupy ETC, na który złożą się reinterpretacje utworów Fluxusu.

Spotkanie z Grupą ETC jest wydarzeniem towarzyszącym wystawie dyplomowej Karoliny Pietrzyk, która odbędzie się w galerii Brzuch w dniach 23-27 czerwca.

Jest to również zapowiedź festiwalu młodej poezji Mikrofestiwal (26-28.06), gdzie Grupa ETC zaprezentuje w ramach cyklu miejsce, czas, (dźwięki) specjalny zestaw utworów Emmetta Williamsa.

Więcej o FLUXUSIE przeczytacie tu.

GRUPA ETC
Grupa badawczo-artystyczna zajmująca się tradycją sztuki neoawangardowej i muzyki eksperymentalnej. Jej skład jest płynny i zmienia się w zależności od potrzeb. Organizują wydarzenia o charakterze naukowym, popularyzatorskim lub artystycznym, starając się łączyć te perspektywy. Współpracują z różnymi instytucjami. W zeszłym roku Wydawnictwo Krytyki Politycznej wydało ich książkę pt. Narracje, estetyki, geografie: Fluxus w trzech aktach.