KONCERT
18.06.2015 l Galeria na Czystej l Wrocław
start: 21:30  / wstęp: 10 zł lub więcejCHÓR ODGŁOSÓW

/link FB/

> 22:00
CHÓR ODGŁOSÓW PRZEMYSŁOWYCH powstał by wskrzesić dźwięki maszyn z kopalń węgla w Nowej Rudzie i Wałbrzychu. Kopalnie te jeszcze niedawno działały, a ich dźwięki były codziennością pracujących tam górników. Dzisiaj brzmią już tylko w głowach górników, gdy przypominają sobie swoje życie zawodowe.

Chór jest rozwinięciem idei Biblioteki Ludzkich Dźwięków Przemysłowych, stworzonej w 2014 r. na podstawie rozmów z byłymi pracownikami przemysłu ciężkiego w Nowej Rudzie i w Dortmundzie. Górnicy i hutnicy dzielnie naśladowali odgłosy swoich dawnych miejsc pracy; zaznaczali jednak, że zwykle kilka maszyn pracowało na raz.

Siedmioro Chórzystów Odgłosów Przemysłowych odbudowuje podziemne atmosfery dźwiękowe za pomocą różnych technik wokalnych, przede wszystkim beatboksu, na podstawie drobiazgowych relacji górników. Wydobywamy industrialne brzmienia z ich pamięci i wgrywamy do naszej. Uprawiamy biologiczny field recording.

Chór jest częścią projektu “Węglowa Odyseja” stworzonego w ramach programu “Mosty” Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.

> 22:45
JAN MELICHAR. Beatbokser, nasz chóralny instruktor. Czterema filarami hip-hopu nasiąknął na Smichovie w Pradze. Gwiazda chóru Canticorum Plzeň i zespołu Left Handed. Oddany fan Hany Hegerovej.

> 23:00
POST-INDUSTRIALNA POTAŃCÓWKA. Najwydajniejsze maszyny z nagrań m.in. Foodmana, Rekombinacji, Cut Hands, Skinny Puppy czy nagrań terenowych Szczepanka Fischerle zachęcą do robocich ruchów. Najlepsze smarowanie przegubów zapewni barowy asortyment.