WYSTAWA / PERFORMANCE / KONCERT / WYKŁAD
26-27.06.2015 l MSN l Warszawa
start: 19:00 / wstęp: FREE


AFTER YEAR ZERO

DJ SPOOKY
Zapraszamy na dwa wydarzenia towarzyszące wystawie "After Year Zero".

/// WIECZÓR Z „AFTER YEAR ZERO” - DYSKUSJA WOKÓŁ KSIĄŻKI TOWARZYSZĄCEJ WYSTAWIE

W piątek 26 czerwca odbędzie się spotkanie z artystami, autorami i redaktorami książki "After Year Zero" wydanej właśnie przez Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Haus der Kulturen der Welt w Berlinie.

Gośćmi warszawskiej premiery książki „After Year Zero” są: artysta i znawca afrofuturyzmu Kodwo Eshun (The Otolith Group), nigeryjski badacz literatury Denis Ekpo, pracujący obecnie nad manifestem „sztuki post-afrykańskiej”, krytyczka i kuratorka z Bombaju Nida Ghouse, historyczka sztuki, kuratorka nowojorskiego Metropolitan Museum of Art Clare Davies oraz Jihan El-Tahri– egipska dziennikarka i reżyserka filmów dokumentalnych o postkolonialnej Afryce.

Krótkim prezentacjom towarzyszyć będzie dyskusja z udziałem redaktorów książki i kuratorów wystawy, Annett Busch i Anselma Franke, którą poprowadzi Katarzyna Bojarska. Więcej szczegółów o spotkaniu i publikacji znajdziecie >>> tu.

/// DŹWIĘK WYZWOLONY - WYKŁAD / PERFORMANS PAULA D. MILLERA (ALIAS DJ SPOOKY)

Natomiast dzień później, w sobotę 27 czerwca gościem Muzeum będzie Paul D. Miller aka DJ Spooky, artysta, kompozytor i pisarz, który w wykładzie/performansie w unikalny dla siebie sposób rozszyfruje afrofuturyzm, używając do tego technik dj'skich (miksów i pętli) oraz materiałów wizualnych.

Jak twierdzi Ytasha Womack, afrofuturyzm znajduje się na „przecięciu kultury afro-amerykańskiej, technologii, wyobraźni, wyzwolenia oraz… mistycyzmu… tam, gdzie przyszłość spotyka się z przeszłością.”

Paul D. Miller aka Dj Spooky, współautor aplikacji dj’skiej na iPada, która pobrana została 12 milionów razy, oraz redaktor książki „Imaginary App”, zgłębiać będzie, jak technologia wyznaczała i wciąż wyznacza to, jak urzeczywistnia się przyszłość. Szczegóły i biogram gościa >>> tu