KONCERT
28.06.2014 l Królikarnia l Warszawa
start: 03:45 / wstęp: FREE


W BRZASK no. 7

KAMIL SZUSZKIEWICZ

JACEK STANISZEWSKI
/link FB/

Kiedyś Królikarnia była jedynie polem trawy, sięgającym aż do rzeki, po którym biegały zwierzęta. We wczesnych godzinach poranka organizowano tu polowania, ze szczególnym uwzględnieniem królików. Trąbka grała na apel zwołujący myśliwych i aby obwieścić koniec polowania.

Na kolejnym (pierwszym tego lata!) Brzasku powitamy słońce w geście, niektórym już bardzo dobrze znanym. Towarzyszyć będzie nam w tym trąbka, którą sprowokuje nie kto inny jak Kamil Szuszkiewicz. Muzyk wierny swemu instrumentowi, lecz sprawnie lawirujący pomiędzy jednoznacznymi kategoriami gatunkowymi. Kamil związany jest z takimi wytwórniami jak Wounded Knife czy Slow Down Records. Jeśli pogoda na to pozwoli wysłuchamy go pod osłoną jaśniejącego się nieba na tarasie wschodnim.

Chwilę później, na pałacowym portyku w głębiny nieoczywistego relaksu i dualizmu korpuskularno-falowego poprowadzi nas Jacek Staniszewski aka Facial Index.


✪ KAMIL SZUSZKIEWICZ
Trębacz i autor muzyki związany z warszawską sceną niezależną, cenioną za wielogatunkowość i brak ortodoksji. Na swojej drodze twórczej miał szczęście spotkać tak wyjątkowe postaci jak Jan Jelinek, Marcin Masecki, Władysław Jagiełło, Tadeusz Sudnik, Ziv Ravitz, Adama Kamissoko, Fred Frith, Ray Dickaty, Arturas Bumsteinas, Wojtek Traczyk, Sobura, Piotr Bejnar, Piotr Pawlak, Wolfram, Macio Moretti, Piotr Zabrodzki, Hubert Zemler, Baaba, Janek i jego Combo i wiele innych. W maju tego roku, nakładem wydawnictwa Wounded Knife ukazała się kaseta Istina z gościnnym udziałem Zuzanny Lelek i Huberta Zemlera.
Artysta dźwięku, założyciel multimedialnego kolektywu i pisma internetowego "Neurobot" oraz CDR-owego wydawnictwa płytowego Polycephal. Krytyk, dziennikarz i tłumacz. Współpracował z takimi muzykami i projektami jak WolframDominik Kowalczyk, Membrana / Kamil Antosiewicz, Mołr DrammazWojciech Kucharczyk, Jacek Sienkiewicz, Maciek Sienkiewicz, Viön, Anna Zaradny, Robert Piotrowicz, Andrzej Załęski, Robert Niziński, Jakub Mikołajczyk, Karol Koszniec, Zbigniew Karkowski, Matthew HutchinsonIgnaz Schick, Jean-Christophe Champs, Mathieu Werchowski, PerlonexNorbert Möslang, Alexei Borisov, Johannes Bergmark. W oparciu o software i manipulowany na żywo gramofon, tworzy elektroniczne improwizacje. Mieszka i pracuje w Warszawie.