KONCERT
27.06.2015 l Plac Defilad l Warszawa
start: 22:00 / wstęp: FREE
W I O


WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA jest zespołem oddający się spontanicznemu tworzeniu muzyki opartej o zasady wolnej improwizacji w wielkiej skali. Projekt założył w 2013 r. saksofonista Ray Dickaty, by umożliwić muzykom warszawskim i okołowarszawskim granie w dużym, improwizującym zespole.  Do dziś wzięło w nim udział ponad pięćdziesięciu muzyków. Orkiestra umożliwia im granie w dużym improwizującym zespole, choć w trakcie występów formują się również mniejsze składy – duety, tercety, kwartety. Orkiestra jest otwarta na pracę z gościnnymi dyrygentami, którzy mają okazję wykorzystać ogrom możliwości oferowanych przez niezwykle zróżnicowaną paletę dźwiękową tak dużego zespołu. Od czasu do czasu wykorzystywane są tradycyjne i graficzne partytury, które dyrygent łączy ze wskazówkami dla muzyków przekazywanymi na bieżąco podczas występu.


Orkiestra pozwala improwizującym muzykom o różnym stopniu zaawansowania lepiej zrozumieć, jak działa dźwięk w większym zespole. Wszechstronne możliwości orkiestry dają rozmaite rezultaty: czasem surowe, kiedy indziej melodyjne czy melancholijne, rytmiczne lub abstrakcyjne, lecz zawsze oparte na jak najlepszym wykorzystaniu całego zespołu. Dzięki umiejętnościom i doświadczeniu muzyków nie tylko publiczność, ale też wykonawcy wyruszają w pełną przygód podróż w nieznane – z gwarancją dotarcia do satysfakcjonującego dla wszystkich celu.WIO zagra w składzie:

Conducted By Ray Dickaty

01 Rafał Dedyński - Drums
02 Piotr Dąbrowski - Percussion
03 Tomek Trębicki - Electric Bass
04 Tymon Bryndal - Contra-Bass
05 Tomek Śliwka - Baritone Guitar
06 Jakub Buchner - Electric Guitar
07 Marcin A. Steczkowski – Cornet / Fx
08 Michal (Jerzy Galgin) Biel - Bari Sax
09 Natan Krysk - Alto Sax / Bari Sax
10 Philip Palmer - Alto Sax
11 Tomek Świtalski - Tenor Sax
12 Jan Malkowski - Alto Sax
13 Matylda Gerber - Tenor Sax
14 Lena Nowack - Clarinets
15 Hania Piosik - Vocal
16 Marcin “King Kong” Gokielli – Vocal
17 Antonina Nowacka - Vocal

Muzycy zainteresowani koncertami, powinni z odpowiednim wyprzedzeniem zgłaszać chęć udziału w wydarzeniu poprzez stronę facebookową WIO lub na adres e-mail: warsawimprovisersorchestra@gmail.com.

Uczestnicy mogą wnosić do projektu nuty, pomysły dyrygenckie, kompozycje, itd. Nie zapewniamy żadnego instrumentarium, każdy muzyk przynosi sprzęt ze sobą.

Zgodnie z filozofią Briana Eno pozwalamy, by niewiadoma wiodła nas drogami, których nie da się przewidzieć.

>>> Polecamy wywiad "Ray Dickaty i Łukasz Kacperczyk: chcemy wyrwać muzyków ze strefy bezpieczeństwa" w M/I Magazynie.