KONCERT
15.06.2015 l Dwa Osiem l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: 20 zł


Zapraszamy na koncert noise-punkowego szwedzkiego Munnen! Szał!

/// MUNNEN
Brzmienie Munnen można nazwać zniekształconym, hałaśliwym punkiem, z połamanymi rytmami i tekstami po szwedzku. Mieszkają w Sztokholmie, tworzą w ekosystemie, w którym kasety, internet, filmy DIY, ziny i blogi mieszają się w jedną, barwną kulturę.


Munnen to rzadki przykład zespołu, który z tak jawnymi inspiracjami nie sprawia wrażenia totalnej zrzynki. Na swoich koncertach mówią o Pere Ubu, Fire Engines, The Pop Group i Bob Hund, ale żaden z tych zespołów nie jest bezpośrednim źródłem ich natchnienia, bo potrafią z utworu na utwór zupełnie zmienić swój styl. W grudniu 2014 wydali swój drugi album - "Smaka nya staden", o którym bardzo głośno zrobiło się w prasie, blogosferze, fanzinach i oczywiście na mediach społecznościowych. 


Zagrali mnóstwo koncertów w Szwecji i wpadli też do takich krain jak Dania, Niemcy, Czechy i Polska, gdzie występowali na festiwalach, w księgarniach, spontanicznie na ulicy i w opuszczonych przestrzeniach biurowych. Dołączyli do Iceage na ich skandynawskiej trasie, od tego czasu często wracając do wspólnego koncertowania. Zdarzało im się też dzielić scenę z takimi grupami jak Thulebasen, Ikons czy Lust for Youth.

WYDAWNICTWA:
- “På apoteket” (KAseta - Ominous Rec., 2010)
- “Hos optikern” (7” - Xenomorf, 2011)
- “Ur marken, mot marken” (12” - Revrec/Kapsyle skivutgivning, 2012)