KONCERT
24.06.2015 l Mózg Powszechny l Warszawa
start: 21:00  / wstęp: FREE


/link FB/

"Szanowni Państwo,
Serdecznie zapraszamy na niezwykłe w swej formie wydarzenie: projekt Continuum, który przedstawi Antez, francuski muzyk pracujący nad materią dźwięku i generującego go ruchu." - Mózg

/// ANTEZ (FR)
Antez jest perkusistą i rzeźbiarzem, który eksploruję materię dźwięku poprzez zgłębianie jego fizycznej percepcji. Swoje instrumenty nazywa urządzeniami zmieniając cel ich użycia.
Studiował grę na instrumentach perkusyjnych z Jacques Givry i elektroakustykę z kompozytorem Xavierem Garcia. Zajmuje się improwizacją dźwiękową i instalacjami dźwiękowymi, współpracował z filmowcami, aktorami i tancerzami. Był nominowany do nagrody „Logos Award” za najlepszy koncert w 2012 roku, wygrał Belluard Blowerk International contest w 2002 roku. Grał w zespołach: Art moulu, La Cellule d’Intervention Metamkine, A contrario, Cie: Abîme, La Sallie, Ile désirée. Współpracował z muzykami: Yann Gourdon, Seijiro Murayama, Tim Hodgkinson, Joris Ruhl, Jérôme Noëtinger, Dominic Lash, Carl Ludwig Hübsch.Projekt Continuum to działania dźwiękowe na perkusję, charakteryzujące się akustyczną emisją dźwięków. Początkowo artysta używał do gry jedynie pałeczek perkusyjnych lecz szybko rozwinął swój projekt włączając znalezione obiekty, stające się częścią różnych kompozycji. Akustyczne struktury Continuum są odmienne od tradycyjnych utworów perkusyjnych testując limity percepcji; od dźwięków intymnych i delikatnych po duże natężenie hałasu. W przepływających rytmicznych dźwiękach pojawia się niedosyt jak i nadmiar, powtarzalność i nieskończoność.