IMPREZA / KONCERT
20.06.2015 l Poznańskie Zakłady Graficzne l Poznań
start: 22:00  / wstęp: FREE


za duszno
Tym razem za duszno w starym warehouse'owym stylu ale z najnowszą muzyką.

za duszno - cykl wieczorków zapoznawczych z muzyką niepoważną prowadzony przez Karolinę Karnacewicz (Polly Týkk) i Piotra Tkacza (DJ 2 Lewe Ręce) od 2013 roku. Dotychczas pojawili się podczas niego ANFS, Moopie, Jurg Haller, Nina i Good News z Golden Pudel, Run Dust, Wojciech Kucharczyk, RSS B0YS, Zamilska, Lutto Lento, Wilhelm Bras, We will fail, Adrian Mancuso, Czarny Latawiec, Radek Dziubek, Jacek Staniszewski, Konrad Gęca, Zaumne, Bumro.


FOQL
Solowy projekt Justyny Banaszczyk. W 99% to Łódź ukształtowała estetykę w której się odnajduje. Odkąd porzuciła tradycyjne wykształcenie muzyczne poszukuje form lepiej przystających do otaczającej rzeczywistości - zimna fala miesza się z techno, rave z found footage i samplami z klasyków. Dodajmy do tego niemodną słabość do opowiadania historii i literackość wykorzystywanych motywów, będące wynikiem znudzenia czczym eksperymentowaniem i wykonywanym zawodem.
W niedalekiej przeszłości, w obliczach brudniejszych, chaotycznych, synth punkowych, grała z RNA2 jako Marburg (Oficyna Biedota, 2012-13 / Weyrd Son Records 2013 / Gooiland Elektro 2014) oraz w Kolektywie Ebola.FOQL obecnie jest związana z labelami Enfant Terrible ("Post- everything" 2014),  Gooiland Elektro ("Hypatia" 2015, ) i New York Haunted ("Hopeless" 2015). Wraz z RNA2Tomaszem Popakulem (Astma) tworzy trzyosobowy projekt OSTY. Stale współpracuje z Jarosławem Grzelakiem (RNA2), z którym złożyła i prowadzi Niebezpieczne Związki (NZ//LD). Na początku marca tego roku ukazała się nowa kaseta FOQL'a - "Black Market Goods" w nowo powstałym wydawnictwie Pointless Geometry.
Czyli Jamie Krasner słyszeliście w utworze "Drone On" Psychical Therapy oraz w kawałkach SETH (= jej duet z szalonym Gobby'm). Tak naprawdę jej głos słychać w każdej jej kompozycji, nawet tej na pozór instrumentalnej, bo większość dźwięków to wynik przetworzeń wokalu przez efekty. Krasner jest asbsolwentką prestiżowej Rhode Island School of Design, zawsze dba o oprawę graficzną swoich wydawnictw i wizualizację do występów.  Jako dziecko internetu publikuje poza wytwórniami, jednak zaszczyciła również katalog osławionej UNO NYC. U nas najpierw wykona swoje pokręcone piosenki a potem podidżejuje mieszając techno i house.


❒ COMOC
Producent skupiający się wokół tempa 160bpm. Jego regularnie pojawiające się wydawnictwa to głównie juke/footwork oraz wszelkie bliskie temu gatunkowi odloty w kierunku hip-hopu i wielopoziomowego techno. Comoc wcześniej działający jako CO, swoją twórczość prezentował poprzez takich wydawców jak Mik Musik, Qulturap czy Skwer. Obecnie Comoc swoje produkcje prezentuje na własnych profilach bandcamp/soundcloud a także poprze społeczność pasjonatów footworkowych brzmień – Polish Juke. W przeciągu ostatnich kilkunastu miesięcy wydał sześć Epek, najnowszym wydawnictwem jest split z Japońskim producentem CRZKNY. Setów Comoca warto słuchać w wygodnym obuwiu.
∑NCLAVE
Wieczór zakończy odpowiednio mocnym uderzeniem debiutujący oficjalnie ∑NCLAVE.
O optymalny nastrój przed i pomiędzy tymi ekscesami zadbają gospodarze cyklu Polly Týkk i DJ 2 Lewe Ręce.


 DJ 2 LEWE RĘCE
Interesuje go kontekst i pretekst oraz mapy, zwłaszcza stare.
 POLLY TÝKK
Zajmuje się eksplorowaniem (dźwięków) kosmosu, lubi scenę haską i sukulenty.