by Patryk Daszkiewicz
KONCERT
13.06.2015 l Projekt LAB l Poznań
start: 23:00  / wstęp: 15 / 20 zł


za duszno

HELENA HAUFF


Po raz kolejny na za duszno przedstawicielka owianego legendą klubu Golden Pudel. Po wizycie Niny i Good News mamy zaszczyt gościć po raz pierwszy w Poznaniu Helenę Hauff.

za duszno - cykl wieczorków zapoznawczych z muzyką niepoważną prowadzony przez Karolinę Karnacewicz (Polly Týkk) i Piotra Tkacza (DJ 2 Lewe Ręce) od 2013 roku. Dotychczas pojawili się podczas niego ANFS, Moopie, Jurg Haller, Nina i Good News z Golden Pudel, Run Dust, Wojciech Kucharczyk, RSS B0YS, Zamilska, Lutto Lento, Wilhelm Bras, We will fail, Adrian Mancuso, Czarny Latawiec, Radek Dziubek, Jacek Staniszewski, Konrad Gęca, Zaumne, Bumro.


Niestrudzona poszukiwaczka dziwnych dźwięków, szlify zdobywała we wspomnianym hamburskim przybytku, a światu dała się poznać wyjątkowym mikstejpem 'Obscure Object' wydanym przez Krokodilo Tapes (sublabel Blackest Ever Black). Sety Hauff są odzwierciedleniem wyznawanego przez nią poglądu, wedle którego istota muzyki nie zasadza się na podziałach gatunkowych. Dlatego też gdy gra, łączy zwyczajowo oddzielane obszary jak: electro, free jazz, acid techno, (post)punk, noise, EBM.Równie dobrze jak za gramofonami czuje się pośród maszyn, zwłaszcza klasycznych Rolandów. Zadebiutowała u Actressa w Werkdiscs - ta EP-ka zwróciła uwagę Jamesa Deana Browna, który zaprosił autorkę do rozwijania Hypnobeat. Współtworzy też Black Sites razem z f#x. Ten duet wydał PAN oraz Panzerkreuz, sublabel uwielbianego przez Hauff Bunker Records. Publikowała także w Lux Rec, Handmade Birds, a niedawno założyła własną wytwórnię Return to Disorder. 
DOKTOR ZŁO
Jest fajne. Lubi fajną muzykę. Na co dzień pracuje z falami (innego rodzaju). Siedzi w Berlinie czasem, raz na piknikach, czasem nie. Generalnie fajna jest!
ELVIRA
Miłośnik winylowych płyt, i ciepłego analogowego brzmienia. Interesuje się przede wszystkim szeroko pojętą muzyką współczesną, badając zwłaszcza rozwój muzyki elektronicznej. Od niedawna eksperymentuje z surowym brzmieniem syntezatorów i automatów perkusyjnych, co także przekłada się na jego ostatnie sety muzyczne. Mówią o nim: "wygląda jak niemieckie techno".TEENAGE LIGHTNING 2015
Próbuje podążać za intuicją, poruszają ją przypadkowe dźwięki, hałasy i zdarzenia.
VJ EEO
Odpowiedzialny z emisję sporej części fotonów w ciemną noc; obrazy generuje, jak i miksuje loopy found footage, do tego okrasza je audioreaktywnością; ceni sobie zniszczenie, ale chciałby być jak Angus Macgyver.

 DJ 2 LEWE RĘCE
Interesuje go kontekst i pretekst oraz mapy, zwłaszcza stare.
 POLLY TÝKK
Zajmuje się eksplorowaniem (dźwięków) kosmosu, lubi scenę haską i sukulenty.