LIVE ACT / KONCERT / DJ SET
27.06.2015 l Centrum Kultury l Lublin
start: 21:00 / wstęp: 10 zł


SONIC PHENOMENA #5

/link FB/

Czerwcowe wydanie Sonic Phenomena poświęcimy legendarnej już wytwórni Mik Musik. Wystąpią aktualnie sztandarowi artyści mikowej stajni czyli niezwykle utalentowany Wilhelm Bras oraz tajemniczy duet RSS B0YS, który porządnie namieszał w polskim (i nie tylko) techno. Na afterowy deser posłuchamy dj setu Retro*Sex*Galaxy, czyli jednego z solowych projektów szefa Mik Musik – Wojtka Kucharczyka oraz tanecznej selekcji ekipy Sonic Phenomena. Pamiętajcie, że DO TECHNO SIĘ KURDE NIE SIEDZI!


▲ WILHELM BRAS (live act)
Pod pseudonimem Wilhelm Bras kryje się śląski eksperymentator Paweł Kulczyński, postać szeroko znana w wąskich kręgach miłośników brzmień ekstremalnych, autor niebanalnych koncertów plenerowych oraz instalacji dźwiękowych, jak też zapalony budowniczy syntezatorów analogowych. Przekuwa swe niszowe doświadczenia w nieco bardziej przystępną i zrytmizowaną formę, zachowując jednak charakterystyczny dla siebie pazur i wybujałe, choć surowe brzmienia.


Pojawienie się repetytywnych sekwencji uchyla furtkę do organicznego świata sprężystych hałasów, karkołomnych wolt i zgrzytów, zaprzęgniętych do ostrej, często densflorowej jazdy. Pod pseudonimem Wilhelm Bras wydał w 2013 roku album Wordless Songs By The Electric Fire wplatając w szorstką, awangardową tkankę zrytmizowane wątki taneczne przy użyciu syntezatora analogowego własnej roboty. Na wydanym w tym samym roku pod własnym nazwiskiem albumie When Attitudes Become Form #1, eksplorował pogłos olbrzymiego, postindustrialnego silosa dawnej cementowni. Występuje też pod mianem Lautbild.


W ciągu ostatniego roku zagrał niemal 30 koncertów m.in. w Berlinie, Nowym Jorku, Budapeszcie, Kijowie, na festiwalach Unsound, Nowa Muzyka, Phono, LDZ i in. . Najnowsza płyta VISIONARIES & VAGABONDS ukazała się w marcu 2015. Jest płytą niezwykle przebojową i afirmatywną, pomimo całej swej brzmieniowej brutalności. Szybkie tempa, dynamicznie zmieniająca się dramaturgia, dźwiękowy hiperrealizm, a co za tym idzie fizyczna odczuwalność muzyki powodują, że płyta Wilhelma Brasa emanuje wysokooktanową mocą, wobec której trudno pozostać obojętnym. RSS B0YS (live act)
Tajemniczy duet muzycznych podróżników, charakteryzujący się surowym, bezkompromisowym i ciężkim technoidalnym brzmieniem. Jednak artyści nie identyfikują się z żadnym gatunkiem muzycznym, a każda szufladka gatunkowa może być równie poprawna – nie robi im to żadnej różnicy, bo oczy RSS B0YS wpatrzone są w przyszłość. Tworzą muzykę elektroniczną, w dużej mierze instrumentalną. Producentem ich pierwszej płyty był The Complainer, czyli Wojtek Kucharczyk, założyciel wytwórni mik!musik.Swoją muzykę wydają w formatach fizycznych (limitowane albumy CD, kaseta, winyl), a poza tym udostępniają ją do odsłuchu w internecie. Duet RSS B0YS występował dotychczas na kilku dużych festiwalach w Polsce (m.in. Tauron Nowa Muzyka, Unsound), a także w Niemczech (CTM), Norwegii i na Ukrainie. Mają na koncie albumy W D0nt Blv N Hyp i Th T00th 0f Th Ftr (mik!musik), kasetę N00W, która ukazała się nakładem Sangoplasmo Records i wiele remiksów. Ich ostatni album to tegoroczny dwupłytowy HDDN wydany w kooperacji mik!musik i BDTA.


RETRO SEX GALAXY (dj set)
Specjalny projekt solowy Wojciecha Kucharczyka. Jeśli inne projekty czegoś nie mogą, to ten to zrobi. Taneczny i konceptualny zarazem, ewidentnie eklektyczny, analityczny, nie, nie eksperymentalny, tutaj wiadomo, że wydarzy się wszystko, co ma się wydarzyć. Istnieje wiele lat, ale pojawia się ostatnimi czasy dość rzadko, stając się projektem coraz bardziej specjalnym. Na początku skupiał się na zajmującej fizyce, potem grywał nawet indyjską elektronikę, a ostatnimi czasy to biologia, zoologia i co z tych mądrych nauk wynika dla popkultury. Ostatnią płytę "SAME" znajdziecie np tu


Na marginesie - kim jest Kucharczyk? Wydawcą, artystą, menedżerem, muzykiem, i designerem. Działa aktywnie od wielu lat efektywnie łamiąc granice i podziały w sztuce. Ma na koncie kilkadziesiąt płyt, wiele wystaw, książki, albumy i mnóstwo innych rzeczy. Znany jest w Polsce i za granicą – koncertował od Moskwy, Mińska i Tel Avivu przez Paryż i Londyn, aż po Nowy Jork, Miami i Mexico City. Prace wystawiał w nie mniej egzotycznych miejscach, nawet w Betlejem.


Od 1995 prowadzi wydawnictwo Mik.Musik.!. Jego zespoły i projekty to The Complainer, Mołr Drammaz, Retro*Sex*Galaxy, Pathman, Go Underground To See More Animals, HWDJazz, Iron Noir. W 2013 roku otrzymał nagrodę w kategorii „Aktivista Roku” przyznaną przez magazyn Aktivist. Przłożył swą rękę do sukcesu m.in. RSS B0YS i Zamilskiej. Znany również jako Demon techno w okularach. Twórca i propagator hasła "DO TECHNO SIĘ KURDE NIE SIEDZI".
SONIC PHENOMENA DJs (dj set)
%*#$%*)(%*^)$%&^&#$^&%^*)(_%^*)(%^&(%&0)


27.06.2015 / 21:00
Wirydarz Centrum Kultury w Lublinie
bilet: 10 zł
kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Kontakt
Sonic Phenomena
tel.: 511 044 975, 660 483 448
e-mail: sonic@ck.lublin.pl