KONCERT / PERFORMANCE / WYSTAWA
06.06.2015 l Galeria Sztuki Współczesnej l Opole
start: 20:00 / wjazd: FREE


/link FB/

Godz. 20.00 Oprowadzanie kuratorskie oraz zwiedzanie indywidualne wystawy Tomasza Mroza Défaitisme. Kurator: Łukasz Kropiowski 
----------------------------------------------------
Tomasz Mróz od początku swojej działalności rozwija własny - bardzo specyficzny - styl i sposób myślenia, z dala od mód intelektualnych konstruuje groteskowy świat, przywodzący na myśl smutne - choć pełne czarnego humoru - bajki dla dorosłych. Postaci jego „bestiarium" - zdeformowani ludzie, przeskalowane zwierzęta i zmutowane ofiary cywilizacji i popkultury, opowiadają o lękach, pragnieniach, uwodzicielskich ideologiach i artystycznych mitach. Urodziny w 1979 roku w Opolu, mieszka i pracuje w Warszawie. Absolwent poznańskiej ASP

Godz. 21.00 Grupa Saperki – Instruktaż aktywnego uczestnictwa w kulturze
----------------------------------------------------
Pokaz praktycznych aktywności przydatnych podczas zwiedzania wystaw w galeriach. Drużyna kajakarska Saperki to 8 artystek wizualnych, które popłyną do Wrocławia by 20 czerwca b.r. reprezentować Opole podczas inauguracji Europejskiej Stolicy Kultury 2016.


Godz.22.00 koncert zespołu SMUTNE KOBIETY 
-----------------------------------------------------

SMUTNE KOBIETY
Domowy nojz, zniekształcenia, przester, psychodelia połączone z lirycznymi wokalami, depresyjnymi tekstami oraz elementami melodii i fields recording'u; intencjonalnie ostra i intensywna, a jednocześnie monotonna to muzyka SMUTNYCH KOBIET - wyrasta z pojęcia Weltschmerz - kluczowego dla tej formacji. Zespół tworzą Izabela Robakowska oraz Joanna Szumacher, artystki sztuk wizualnych.

"Dudnienie i szmery, bimbały i ich atomowa moc wkurwu. Smutne Kobiety, rozjuszone intelektualistki próbują wrócić do korzeni, w dźwiękach zdawałoby się przypadkowych dookreślić lub nawet zamknąć płynną i wciąż wymykającą się, pokrętną naturę wszechrzeczy." - Łukasz Cieślak.


/// JOANNA SZUMACHER
Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Łodzi, obecnie studiuje w Akademii Sztuki w Szczecinie. Rysuje, śpiewa, tworzy obiekty i komponuje muzykę. Joanna jest członkinią zespołu Smutne Kobiety. Jest także kuratorką, organizatorką koncertów oraz wydarzeń artystycznych, m.in. cyklu muzycznego "Byle do wiosny". Współwłaścicielka eksperymentalnego, kasetowego labelu -Super-.Godz.20.00 – 01.00:
- zwiedzanie wystawy Tomasza Mroza 
- zwiedzanie wystawy „ZanurzeniePatrycji Kucik Galeria Aneks GSW

MASZ PYTANIA?
Tel. 774021235