KONCERT
27.06.2015 l Tektura l Łódź
start: 21:00 / wstęp: 15 zł

/link FB/

Miasto Dymów, tak nazywano przemysłową Łódź w XIX wieku. Zapraszamy do pofabrycznych przestrzeni na wieczór z muzyką dark ambient/industrial.


 DEAD FACTORY
To aktywnie działający od 2001 roku projekt Macieja Mutwila. Muzycznie i wizualnie oscyluje on w rejonach przemysłu i rejonu Śląska, z którego pochodzi, a który niewątpliwie stanowi dla niego największą inspirację. Obrazy i dźwięki z jego naturalnego otoczenia przeniesione zostały na kolejne wydawnictwa. Dyskografia obejmuje: 2 dema CDr „Solitude”, „Nowhere”, MCD „Indusreality”, split z ATUM oraz kilka publikacji mp3. DEAD FACTORY współpracował z kilkoma innymi artystami i projektami, poza wspomnianym ATUM, jeszcze z MOAN, Maćkiem Szymczukiem, SUTURE NAVIGATOR, czy SUBSTEP INFRABASS.
DEAD FACTORY po dłuższej przerwie wydawniczej powraca z nowym albumem, po raz pierwszy wydanym na srebrnym krążku. „Nachtmusik” dostępny jest w dwóch wersjach: podstawowej - w kopercie, dołączonej do szóstego numeru HARD ART. oraz limitowanej do 200 szt. ręcznie numerowanych kopii - w specjalnym opakowaniu z dodatkami. Jest to pierwsze wspólne wydawnictwo Beast of Prey oraz Zoharum. Obecnie trwa praca nad nastepcą „Nachtmusik”.
 ARTUR RUMIŃSKI
Gitarzysta znany przede wszystkim z działalności w zespołach Thaw, Furia, Arrm, Sun For Miles, wSzaniec. Dzięki wydawnictwu Wounded Knife ukazały się dwa materiały split z Łukaszem Ciszakiem i solowy album.  Jego solowa twórczość plasuje się gdzieś na styku dronów i ambientu. LIMITES SPECTANDI
Limites Spectandi - Łacinska nazwa która oznacza dosłownie "granice postrzegania". W 2007 roku Michał Skotarek zaczął komponować muzykę opartą o instrumenty klawiszowe, która na samym poczatku była dość prymitywna i uboga. W miarę upływu czasu zaczęła ona ewoluować już w bardziej sprecyzowanym kierunku i konkretnej estetyce. Michał poszukiwał wtedy takiego określenia które najtrafniej oddawałoby sens tego co robi, i jednocześnie wytyczało drogę dalszego rozwoju. Projekt, który wtedy powstał. W chwili obecnej prezentuje dość mroczne, posępne i nawiedzone pejzarze dźwiękowe, orkiestralne krajobrazy smutku do których czasami przenikają delikatne promyki światła i wzruszające anielskie śpiewy i smutne zawodzenia. Muzyka LIMITES SPECTANDI buduje atmosferę i nastrój do kontemplacji dla każdego z odbiorców którzy zetknęli sie z tą niezwykłą formą dźwiękowych przestrzeni.od 2007 r. oficjalne wydany został materiał promo "Behind the Monuments of sorrow", a w 2011 r. nakładem Exploratory Drilling Productions światło dzienne ujrzał duży materiał "Silent Unfold the Secrets of Extinction" na nośniku CD-R.Obecnie ukończony został kolejny duży materiał "Immersion Into Depth of Contemplation and Grief", który czeka na wydanie.
▣ ABANDONED ASYLUM
Dark ambientowo/industrialny projekt z Polski, założony w 2004, za którego odpowiedzialny jest muzyk i grafik Łukasz "Dani" Czajka. Projekt ma na swoim koncie cztery wydawnictwa, sygnowane między innymi przez amerykańską wytwórnię Malignant Records. Abandoned Asylum to idea miejsca wewnątrz nas samych, które odnaleźć można poprzez muzyczną eksplorację opustoszałych fabryk, zapomnianych uliczek, pradawnych lasów, a nawet krawędzi kosmosu. Projekt występował między innymi na legnickim Intermediale Festival, w planetarium w Grudziądzu oraz na czeskim festiwalu Hradby Samoty.