KONCERTY
20.06.2015 l Kazimierz Plac Nowy l Kraków
start: 17:00 / wstęp: FREE


MAZZSACRE

JERZEGO MAZZOLLA
/link FB/


Koncerty na scenie odbywają się w ramach Wianków - Święta Muzyki organizowanych przez Krakowskie Biuro Festiwalowe. Kazimierz pokaże swe alternatywne oblicze połączonymi siłami Alchemii, Pięknego Psa, Magazynu Kultury i Kawiarni Naukowej. Na naszej scenie na dachu usłyszycie nowy projekt - MazzSacre, za którym stoi wybitna postać polskiej muzyki improwizowanej – Jerzy Mazzoll (znany między innymi z grup Miłość, Arhythmic Perfection, Kury, Pieces of Brain).

Na dachu okrąglaka zagrają również: Alyson VaneBobby the Unicorn i Wild Books.

Godzina 17:00 ---->>>Alyson Vane
Godzina 18:15---->>>Bobby The Unicorn
Godzina 19:30---->>>Wild Books
Godzina 20:45---->>>>>>>>>>>>>>>>>>>MazzSacre
 MAZZOLL
Wirtuoz klarnetu basowego sięgający głęboko do tradycji polskich improwizatorów i twórców muzyki współczesnej połowy XX w. Był jednym z inicjatorów tzw. rewolucji yassowej w polskim jazzie, odciął się jednak od tego nurtu tworząc ideę Arhythmic perfection i zajął się europejskim aspektem improwizacji w sztuce. Na początku lat 90 spotkał Dereka Baileya i na jego osobiste zaproszenie wyjechał do Londynu na legendarny już festiwal company week.
Producentem jego pierwszej płyty „Perplex” był Tony Oxley. Mazzoll współpracował także z orkiestrą Django Batesa i kwartetem Petera Brötzmanna. Wydał serię płyt „Diffusion Ensamble”, improwizując na scenie z artystami różnych dziedzin sztuki. W czasie tej praktyki spotkał Petera Kowalda oraz Olgę Szwajgier i poprowadził z nimi warsztaty, które miały wpływ na całe pokolenie muzyków. Tworzył festiwal Art Depot zajmujący się naturą improwizacji w różnych kulturach. Wydał 15 płyt, które zmieniły oblicze polskiej muzyki improwizowanej. Lata 2012 i 2013 to czas jego powrotu na rynek wydawniczy, na którym ukazały się kolejno płyty: „Minimalover”, „Jeden dźwięk i Pan Bóg” oraz oczekiwana „Responsio Mortifera”, a także „Rite of spring variation. w duecie z Tomaszem Sroczyńskim”.

7 kwietnia do sprzedaży trafił album „+” projektu MazzSacre, który został bardzo dobrze przyjęty. W nagraniach wspomagali go muzycy związani z uznaną amerykańską wytwórnią Tzadik i święcącym obecnie triumfy kolektywem Innercity Ensemble.