KONCERT / TANIEC
18.06.2015 l Alchemia l Kraków
start: 20:00 / wstęp: 20 zł


FREE THE DANCE
/link FB/

FREE THE DANCE to cykliczne wydarzenie muzyki i tańca improwizowanego, które łączy środowisko muzyczne i taneczne, poszukując nowych form improwizacji. Jest to niezależna inicjatywa artystyczna Małgorzaty Haduch i kontynuacja działalności Unfinished Company, grupy założonej przez Haduch w Amsterdamie w 2006 roku.

Muzyka:
Arvind Ganga (NL)
Onno Govaert (NL)
Tomek Chołoniewski
Wiktor Krzak

Taniec:
Dominika Knapik
Maria Mavridou (NL/GR)
Małgorzata Haduch

Po raz pierwszy w 2015 roku zapraszamy na wieczór improwizowanej muzyki i tańca współczesnego z cyklu Free The Dance , który od 2012 roku kuratoruje choreografka i tancerka Malgorzata Haduch
Wieczór zapełni kilka występów międzynarodowych i krakowskich artystów. Usłyszymy długo oczekiwany duet na dwie perkusje w wykonaniu Onno Govaert z holenderskiego zespołu Cactus Truck wspólnie ze znanym polskiej publiczności muzykiem Tomkiem Chołoniewskim. Również nie lada niespodzianką będzie występ tancerki i choreografki Dominiki Knapik, która wykona SILENT SOLO, czyli solowy taniec swobodnie improwizowany bez muzyki. Wiktor Krzak , krakowski fagocista, zagra w duecie ze znakomitą tancerką Marią MavridouBędzie to ich kolejny wspólny występ w Krakowie – ich zaskakujący duet za każdym razem fascynuje publiczność. Na koniec, po raz trzeci w Krakowie zagra zespół Help Me To Crash, w składzie Arvind Ganga, Onno Goavert, Maria Mavridou i Małgorzata Haduch.
Ich krakowski występ odbywa się przy okazji zaproszenia na Festiwal Art of Improvisation we Wrocławiu. To niebywała okazja spotkać się w tym gronie szalonych improwizatorów!