KONCERT
08.06.2015 l Galeria Szara l Cieszyn
start: 19:30  / wstęp: FREEEXTERRITORY

/link FB/


Galeria Szara & Strefa Szarej Records zapraszają na koncert z cyklu EXTERRITORY, czyli projekt Fundacji Kultury Audiowizualnej Strefa Szarej prezentujący ciekawe zjawiska na niezależnej scenie muzycznej Europy Środkowej i Wschodniej.

Koncert Adama Gołębiewskiego jest częścią trasy promującej jego solową płytę "Pool North" (premiera 5 czerwca Latarnia Rec.).


ADAM GOŁĘBIEWSKI
Urodzony w 1984 roku perkusista, improwizator, muzykolog, socjolog. Porusza się głównie na gruncie muzyki swobodnie improwizowanej, eksperymentalnej i free jazzu. Koncentruje się na krańcowym rozszerzaniu możliwości zestawu perkusyjnego i instrumentów perkusyjnych w zakresie ich anatomii, brzmienia i ekspresji, czego rezultatem jest bezpośredni i dojmujący język dźwiękowy. Był zapraszany do współpracy przez takie ikony muzyki eksperymentalnej jak Yoko Ono czy Thurston Moore.Występował i nagrywał z czołowymi przedstawicielami muzyki improwizowanej: Matsem Gustafssonem, Fredem Lonberg-Holmem, Kenem Vandermarkiem, Johnem Edwardsem, Alexem Wardem, Mazenem Kerbajem, Sharifem Sehnaoui, Peterem Evansem, Agusti Fernandezem, Timem Daisy, Hermanem Muntzingmiem, Mikołajem Trzaską, Majkiem MajkowskimŁukaszem Szałankiewiczem. Mieszka i pracuje w Poznaniu.