KONCERT
06.06.2015 l FADO l Aleksandrów Kujawski
start: 20:00 / wstęp: 10 zł


X-NAVI:ET


/link FB/


W ramach trasy koncertowej X-NAVI:ET & THE USE Tour z solowymi koncertami elektro-akustycznymi wystąpią dwaj muzycy: Michael Durek (theUse) - mistrz Thereminu z Nowego Jorku, znany m.in. ze współpracy z grupą Pas Musique oraz Rafał Iwański (X-Navi:Et) - znany z zespołów HATI, Innercity Ensemble, Kapital i Alameda 5.


THE USE (US)
Michael Durek - muzyk i producent z Nowego Jorku. Kompozytor i wykonawca muzyki elektronicznej, w której można doszukać się wpływów IDM, muzyki eksperymentalnej i improwizowanej. Występował z koncertami w klubach, galeriach i na festiwalach w USA, Europie, a ostatnio w Bombaju na Upvan Arts Festival. Członek nowojorskich zespołów Pas Musique i George Sand, grał i nagrywał wspólnie z Philippem Petitem, The Vultures Quartet, Micah Gaugh, Rachel Mason, HATI oraz wieloma innymi. Jako solista współpracował z The Rutgers Symphony Orchestra - prezentując kompozycję łączącą muzykę eksperymentalną z klasyczną. Na jego debiutanckiej płycie "What's the Use" wydanej przez Alrealon Musique w listopadzie 2014 r. możemy usłyszeć zrytmizowane elektroniczne utwory zawierające charakterystyczne tekstury syntezatorów analogowych, domowej roboty instrumenty cyfrowe, thereminy, nagrania terenowe oraz kilka numerów instrumentalno-wokalnych z udziałem zaproszonych przez Michaela gości.
 X-NAVI:ET
Solowy projekt Rafała Iwańskiego, artysty dźwięku, perkusjonisty i etnologaIwański tworzy muzykę elektroakustyczną, budowaną na brzmieniu instrumentów elektronicznych i akustycznych oraz nagrań terenowych i dźwięków znalezionych. Jest współzałożycielem i muzykiem grupy HATIłączącej eksploracje na polu muzyki rytualno-medytacyjnej i improwizowanej. Na koncie ma współpracę z artystami poruszającymi się w rozmaitych dziedzinach sztuki (m.in. Z'EV, Peter Votava/PURE, Sławek Ciesielski, Rafał Kołacki, Darek Wojtaś, Darek Brzostek, Yannick Franck, John Zorn, PAS, Jeff Gburek, Joke Lanz/Sudden Infant, Steve Buchanan, Heike Fiedler, Anna Pilewicz, Raymond Salvatore Harmon).Jest członkiem grup Voices of the Cosmos (z Wojtkiem Ziębą i Sebastianem Soberskim), Kapital (z Kubą Ziołkiem), Innercity Ensemble, projektu audiowizualnego Aqualuna (z Anną Pilewicz) oraz PRSZRProwadzi warsztaty dźwiękowe, jest także autorem muzyki do filmów oraz członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej. Iwański zagrał setki koncertów w Europie i USA. Występował m.in. na Unsound Festival (New York i Kraków), Club Transmediale (Berlin), Ars Electronica Festival (Linz), Equinox Festival (London), Audio Art (Kraków), Linien Festival (Göttingen). 
W 2013 ukazała się jego druga płyta winylowa "Dead City Voice" (Eter Records / Zoharum), album został opublikowany także na kasecie (Instant Classic). We wrześniu 2014 nakładem tego samego wydawnictwa ukaże się płyta CD "Dead City Voice : Remix Project".