PERFORMANCE / KONCERT
08.05.2015 l MiserArt l Wrocław
start: 19:00 / wstęp: 0-15 zł

One Man Nation aka

/link FB/


Zapraszamy na wykład i performance Tara Transitory aka One Man Nation - eksperymentalnej artystki z Singapuru. Zaliczana do światowej czołówki nurtu noise, Tara czerpie inspiracje z indonezyjskiej kultury Bugis, nawiązując do rytuałów szamanów Bissu rozmywających tożsamościowe kategorie płciowe w transowych dźwiękach.
Szamani Bissu uważani są za osoby reprezentujące trzecią płeć znajdującą się pośrodku w pięciostopniowej skali tożsamościowej funkcjonującej w kulturze Bugis (mniejszość etniczna zamieszkująca tereny Indonezji). W swoich rytuałach używają powtarzających się rytmów i dźwięków w celu osiągnięcia odmiennych stanów percepcji.
Poprzez nazwę //gender|o|noise\\ określa całe spektrum inicjowanych przez nią w różnych miejscach świata wydarzeń – performance'y, prezentacje, wykłady, warsztaty. Jej występy mają prowokować publikę do przekraczania granic. Tara zajmuje się również analizą historii transpłciowości w Południowo-Wschodniej Azji. Podczas wydarzenia odbędzie się prezentacja na temat sytuacji osób transgenderowych, które spotkała na swej drodze. 


plan wydarzenia:
prezentacja - godz. 19.00
koncert/ performance - godz. 20.00