by Iwona Jarosz / Yes in Progress
KONCERT
21.05.2015 l Galeria na Czystej l Wrocław
start: 20:00 / wstęp: 15 zł


MAJOWA

PEREGRYNACJA
/link FB/

Koncerty są częścią wiosennej trasy "MAJOWA PEREGRYNACJA". Wszystkie przystanki koncertowe znajdziecie na tym evencie.


K.
Działający od 2006 roku, jednoosobowy łódzki projekt Jakuba Adamiaka, w którym wypadkowa dark-ambientu i field recordingu tworzą spójną, melancholijną i transowo-psychodeliczną całość. Druga płyta K. - „Lord said Go to the Devil”, wydana przez BDTA, była nominowana do tytułu Łódzkiej Płyty Roku 2013. Jako połowa noise'owego duetu JHS137.9 gra pół-improwizowaną muzykę na syntezatorach i efektach. Występował też na LDZ Music Festival obok RSS B0YSSyny czy Gaap Kvlt. Za swój ostatni albumu  "No longer trust these eyes of mine" (label Jasień), Adamiak został wyróżniony nagrodą jurorów Łódzkiej Płyty Roku 2014. 
 PALCOLOR
Solowy projekt Emila Macherzyńskiego powstały z fascynacji sceną Skam/Warp i library music, opierający się głównie na minimalistycznym, mocno improwizowanym ambient/IDM na analogowych syntezatorach i maszynach perkusyjnych. Zadebiutował w 2013 roku kasetą "Moontrap" w oficynie BDTA i od tamtego czasu regularnie koncertuje. Udziela się też w noise’owej Złotej Jesieni i projekcie E F M z Filipem z kIRk / Mszy Świętej w Altonie i Maciejem z Gaap Kvlt. W 2014 roku, razem z Joanną Świderską założył kasetową oficynę Jasień. Wkrótce nakładem wytwórni BDTA ukarze się jego nowy album "Rogue Planet".
DUY GEBORD
Jednoosobowy projekt muzyczny pozbawiony stylistycznych wytycznych. Eksperymentalna elektronika, groovebox, mikser, gitary, kostki, klawisze, idiofony, field recording, glitche, found sounds, konwersja audio, eksperymenty na plikach, no input. Pod pseudonimem Duy Gebord kryje się kulturoznawca, realizator dźwięku i radiowiec Radosław Sirko. Doktorant w zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego. Stypendysta programu Młoda Polska 2014. Publikował na łamach Glissanda, Opcji i Ha!artu. Twórca projektu p0p∆s†kr∆e6 oraz współzałożycielem microSD labelu Audile Snow.
Pod szyldem Duy Gebord wydane zostały dwie kasety audio: Mangrove (Wounded Knife, 2014) i Kelp (Pawlacz Perski, 2014) oraz dwa minialbumy wypuszczone własnym sumptem: What does it mean when my vomit's blue (2013) i lutoslawski//schubert//liszt (2013). Pod koniec 2014 roku ukazał się jego trzeci długogrający album pt. Mildew, wydany nakładem BDTA. Jego najnowszy album Qualm został w wydany w kwietniu tego roku na karcie microSD w labelu Audile Snow.