KONCERT
04.06.2015 l MÓZG Powszechny l Warszawa
start: 21:00 / wstęp: 10 złW I D T +

OLGIERD DOKALSKI


ECHO DEAL
/link FB//// WIDT (Who Invented Double Tap)
Zespół audiowizualny zrodzony ze współpracy dwóch sióstr - Antoniny Nowackiej (dźwięk) i Bogumiły Piotrowskiej (wizualizacje na żywo). Jako efekt tej kolaboracji jawią się utwory o niedookreślonym, onirycznym charakterze, gdzie głos pełniący rolę instrumentu meandruje w gąszczu psychodelicznych wizualizacji tworzonych autorską metodą w czasie rzeczywistym. Swoista podróż w rejony zapomniane, unikane, niepoznane. Antonina Nowacka - współgra z Warsaw Improvisers Orchestra oraz w pomniejszych składach z poszczególnymi jej członkami: Natanem Kryszkiem, Olgierdem Dokalskim (Potala), Piotrem Dabrowskim (PAELI***ZUN), współpracuje z zespołem kIRk, udziela się w progresywno-ambientowym projekcie Heliocentrism. Bogumiła Piotrowska - absolwentka historii sztuki, wyspecjalizowana w dziedzinie glitch artu, usterki w obrazie, vj-ka w grupie Microkino, graficzka, animatorka. W maju tego roku w wydawnictwie Pointless Geometry ukazała się 40- minutowa kaseta VHS projektu WIDT.
/// OLGIERD DOKALSKI
Muzyk, gnostyk, cybernetyk. Urodzony w Warszawie. Gra na trąbce. Samouk. Muzycznie mocno związany z kulturą Europy Środkowo-Wschodniej. Aktywna postać na warszawskiej scenie muzyki improwizowanej.
Olgierd Dokalski tworzy oprawy muzyczne do przedstawień teatralnych i filmów oraz współpracuje z renomowanymi artystami i muzykami z kraju i z zagranicy. O jego muzyce w samych superlatywach wypowiadają się Michael Gira (Swans) i Nils Petter Molvaer.
Prowadzi kwintet Daktari, kwartet Nor Cold (polsko-belgijsko-izraelski kolektyw odtwarzający we współczesnym kontekście muzycznym sefardyjskie pieśni z Bałkanów z początku XX wieku), współtworzy zespoły kIRk, Altona, Jan CzaplaKoło Zbożowe. Obecnie zajmuje się głównie swoim trio, z którym pracuje nad projektem translacji teorii Przestrzeni Filmowej Poza Kadrem (autorstwa Grzegorza Królikiewicza) na pole muzycznej performatyki.


/// ECHO DEAL
Polski producent muzyczny, sound designer i realizator dźwięku. Jego muzyka to połączenia stylistyczne, eksperymenty przestrzenne i brzmieniowe, nagrania akustyczne i syntetyczne. Autor Totem EP, wydanej w kwietniu 2014 przez Fundację Kaisera Söze. Współtwórca grupy Totem, bazującej na głębokich formach muzyki elektronicznej i eksperymentalnych strukturach.