IMPREZA / KONCERT
28.05.2015 l Znajomi Znajomych l Warszawa
start: 20:30 / wstęp: FREE


LABORATORIUM #005

MOON WHEELWOLSKIKLEJMENT
/link FB/

"Z niekłamaną, bezgraniczną radością informujemy, że zaproszenie do udziału w piątej, finałowej w tym przedwakacyjnym sezonie odsłony cyklu LABORATORIUM – realizowanego wespół z Za Grolsch Kultury oraz Znajomymi Znajomych – w ramach którego przyglądamy się temu, jak może brzmieć współczesna muzyka elektroniczna, przyjął Moon Wheel. To jeden z ciekawszych dziś, naszym zdaniem, artystów tworzących muzykę śmiało przekraczającą ramy gatunków, kroczący właściwie nie wiadomo w jakim kierunku, co czyni go niezwykle oryginalnym i frapującym twórcą. Czasem z jego utworów przebija dub technowy posmak, czasem Olle Holmberg zostawia nas samych twarzą w twarz z niejasnymi eksperymantami, czasem zaś oddaje w objęcia delikatnych, cichych i ulotnych fraz. Zachęcamy Was serdecznie do tego, by przysłuchać się uważnie temu, co ma do powiedzenia lub czego do powiedzenia nie ma ten wspaniały artysta – ciemna sala już na nas czeka…Kolejnym gościem wieczoru będzie Piotr Klejment. Człowiek, który kilka miesięcy temu, z pomocą wydawnictwa Technosoul, z impetem wkroczył do polskiego świata muzyki techno… choć tak naprawdę jest w nim obecny od wielu lat. Tym razem zaprezentuje swój materiał z pogranicza – oprócz brzmienia, do którego Piotr zdążył już przyzwyczaić swoich słuchaczy, zaprezentuje również prace, które powstawały na przestrzeni minionych lat, do których metka „techno” przystaje chwilami nieco słabiej (część projektów, które zostaną zaprezentowane tego wieczoru, powstała w ramach kolaboracji – stąd właściwym zapisem powinno być: PIOTR KLEJMENT VS 0311 FEAT. BLACK GALAXY). Szykuje się zatem idealna okazja, by przysłuchać się raz jeszcze twórczości Piotra, by przyjrzeć się uważnie jego wędrówkom, ale w okolicznościach, które sprzyjają głębokiemu skupieniu…


Dopełnieniem wieczoru będzie koncert Michała Wolskiego, gospodarza cyklu oraz twórcy Minicromusic Rec., który zaprezentuje tego wieczoru fragmenty przygotowywanego właśnie albumu dla Recognition Rec., czyli wydawnictwa prowadzonego przez Jacka Sienkiewicza. Poza utworami mającymi złożyć się na czwarty studyjny album tego muzyka, będzie można usłyszeć kilka nowych, przygotowanych specjalnie na tę okazję prac.

Zapraszamy Was gorąco do odwiedzenia Znajomych Znajomych przy ul. Wilczej 58a w Warszawie. Spotkajmy się tam 28 maja br. punktualnie o godzinie 20:30. Kłaniamy się" - Minicromusic Rec.