KONCERT
01.06.2015 l Pardon, To Tu l Warszawa
start: 20:30 / wstęp: 25 zł


RUSSELL / BERESFORD

EDWARDS / SOLBERG
/link FB/

"Na tych panów musieliśmy długo czekać. Jest nam bardzo miło, ze dano nam ten zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na jedyny w Polsce koncert czołówki brytyjskiej improwizacji. Pierwszy raz na naszej scenie staną: gitarzysta John Russell / multiinstrumentalista Steve Beresford / wybitny kontrabasista John Edwards i nota bene norweski perkusista Ståle Liavik Solberg, który jako jedyny już u nas gościł. Brakuje tak naprawdę tylko jeszcze Evan Parker.... Zapraszamy! ;)" - Pardon, To Tu

• John Russell - gitara
• Steve Beresford - elektronika, piano
• John Edwards - kontrabas
• Ståle Liavik Solberg - perkusja

JOHN RUSSELL
Od lat 70-tych jest jedna z najważniejszych postaci londyńskiej sceny free improv. Od ponad 40 lat występuje w telewizji i w radiu, nagrywa (dotychczas ponad 50 płyt) i koncertuje. Jest współzałożycielem legendarnego, już nieistniejącego klubu Mopomoso.

STEVE BERESFORD
Jeden z założycieli London Improvisers Orchestra, multiinstrumentalista. Był członkiem legendarnej jak i zarówno absurdalnej formacji Portsmouth Sinfonia, w której występowali znakomici muzycy jak Brian Eno czy Michael Nyman - na instrumentach, na których nie umieli grać... Pracował z setkami muzykami, w tym Derek Bailey, Han Bennink, Evan Parker, Otomo Yoshihide i John Zorn. Pracuje także z artystami wizualnymi.


JOHN EDWARDS
Jeden z najbardziej aktywnych muzyków sceny Londyńskiej. Od 1995 stał się filarem londyńskiej sceny improwizowanej grając niemal z każdym. Czy to Peter Brötzmann, Thurston Moore, Louis Moholo-Moholo czy Evan Parker - każdy potwierdza, ze jest on mistrzem swojego fachu.

S.LAVIKI SOLBERG
Jest jedną z centralnych postaci sceny muzyki improwizowanej w Oslo. Gra w takich grupach jak VCDC, regularnie współpracuje z brytyjskim gitarzystą i zasłużonym promotorem muzyki free improv – Johnem Russellem, pianistą i keyboardzistą Jimem Bakerem, saksofonistą Martinem Küchenem czy kompozytorem i wiolonczelistą Fredrickiem Lonberg-Holmem. Solberg to również jeden z organizatorów festiwalu Blow Out! w Oslo. Kuratoruje to wydarzenie wspólnie z perkusistą Paalem Nilssen-Love.