KONCERT / PERFORMANCE
18.05.2015 l Koniec Świata l Toruń
start: 19:00 / wstęp: FREE

WOJTEK BAJDA

BRAGE TROMAENEN

MICHIYASU FURUTANI

TRIO MAKU
/link FB/

Trio eksperymantalno-noise'owe (Berlin/ D) czyli Grupa przekazywania dźwięków i ruchów o dość osobliwej charakterystyce dezorientująco-drażniącej i niestety nieznanym celu. W budowaniu fonii daje się rozpoznać element akustyczny, elektryczny i cielesny by tworzyć strukturę o kształcie niestety nieokreślonym.

Występ jest częścią wspólnej trasy Tørmænen / Bajda / Furutani. Szczegóły znajdzie cie tu.


Muzyk, perkusista z Kirkenes, Norwegia. Ukończył studia w katedrze improwizacji.Porusza się głównie w granicach muzyki improwizowanej z licznymi odniesieniami do innych estetyk takich jak punk, metal czy noise. Współtworzy szereg projektów m.in Kniv & Pistol, Healing Force, Ekstraliv. Prowadzi też działalność solową pod pseudonimem Today We Kill, Tommorow We Die.


▲ MICHIYASU FURUTANI
Obecnie mieszkający w Berlinie performer i tancerz urodzony w Osace. Absolwent Nihon University College of Art w Tokyo. W swojej pracy i ekspresji posługuje się głownie technikami butoh. Jego doświadczenia i zdolności są wielorakie, współpracował z reżyserami filmowymi i teatralnymi, tancerzami, muzykami, aktorami. Jest otwarty na poszukiwanie nowych form wyrazu opartych zarówno na technikach tradycyjnych jak i eksperymentalnych, contact improvisation etc...
WOJTEK BAJDA
Klarnecista i saksofonista mieszkający w Berlinie. Ukończył konserwatorium w Mannheim i Bern. Wykonuje muzykę współczesną, improwizowaną, noise, poszukując nowych brzmień instrumentów dętych. Współpracuje z muzykami m.in. ze scen Berlina, Budapesztu, Marsylii, Stambułu i Wrocławia. Organizator koncertów i animator berlińskiej sceny muzyki eksperymentalnej. Projekty: Drabina 13 Wrocław - 2011, Umami Lab - Marsylia 2013, Umami Live - Berlin.


✖ TRIO MAKU
Trio Maku powstało z inicjatywy gitarzysty Wojtka Makowskiego. Przestrzenią twórczą jest nie tylko dźwięk, ale także wzajemna interakcja twórców. Wspólna wyczucie gęstości czasu, odkrywanie zależności harmonicznych i budowanie dramaturgii odbywa się w atmosferze wysokiej koncentracji, wtedy pojawia się intuicyjne i telepatyczne wyczucie muzyki. Artyści grają głównie własne kompozycje liryczne, dramatyczne, pomiędzy intensywnością a przestrzenią i spokojem. Muzyka Trio Maku porusza cząstki powietrza. Zmienia atmosferę, wprowadza magię i mistycyzm.
 WOJTEK MAKOWSKI
Gitarzysta, kompozytor, performer, producent. Ukończył prestiżowy wydział Composition and Music Technology, UH w Wielkiej Brytanii. Zamyślony, raczej nieobecny lubi improwizować w najróżniejszych warunkach pogody, jeździ bez lejców, skręca w prawo i w lewo, częstuje. Kiedy dobiera dźwięki to nie odbiera telefonu. Podoba mu się japońska muzyka klasyczna, Shoegaze, muzyka elektroakustyczna, spokój, zamieszanie, piękno i nie tylko. Grał w składzie z Flux Pavillionem, basistą Rickim Jamesem, Michałem Urbaniakiem. Współzałożyciel Funcadelic Monks of Justice, hal9000, Off-Colour Embassy, Free Summer Expression. Lider Jazztruction oraz performatywnego projektu MessAge łączącego techniki improwizacji w muzyce i w tańcu współczesnym. Obecnie gra w zespołach Skubas i Diszobabaa.

 BARTOSZ ŁAZARSKI 
Kontrabasista, improwizator, złodziej przestrzeni, wydeptywacz warszawskich chodników, trawożerca, wieszak na ubrania, minimalista. Nie nagrywa płyt z czołowymi polskimi jazzmanami i nie rozbija się po festiwalach. Niektórzy twierdzą, że przed laty ukończył Wydział Jazzu przy ul. Bednarskiej w Warszawie. Podobno jednak ostatnio widziano go z kontrabasem na plecach w okolicach Wilczej.

∆ WOJTEK KUREK
Perkusista, improwizator o szerokiej gamie możliwości. Współpracuje z wieloma środowiskami muzycznymi m.in. muzyka eksperymentalna, improwizowana, jazz. Wielokrotnie uczestniczył w improwizowanych koncertach w warszawskich Chmurach oraz cyklu spotkań muzycznych Impro MitingEufemii, gdzie zdarzyło mu się grać m.in. z Tomkiem Wegnerem, Bartkiem Tkaczem, Wojtkiem Kwapisińskim, Tomaszem Sroczyńskim, Aleksandrem Żurowskim czy Natanem Kryszkiem.  Jego spojrzenie na instrument pozwala odejść od pojmowania perkusji jedynie jako bazy rytmicznej na rzecz melodyki, płynności, wielowarstwowej dynamiki i nieokreślonego sonoryzmu.
Współtworzył zespoły Bubble PieMono Liza, Sadza, Prohibit oraz współpracował m.in. z Katarzyną Łopatą. Obecnie gra w Trio Maku (z Wojtkiem Makowskim i Bartoszem Łazarskim) i z Łukaszem KacperczykiemPaper Cuts. Pomysłodawca i organizator Koncertu Jednego Dźwięku oraz projektu Warten. Uczestniczy również w interdyscyplinarnym projekcie artystycznym Sześcian oraz koncertuje z Vixenem.