KONCERT
22.05.2015 l Pod złotym Leszczem l Szczecin
start: 21:00 / wstęp: 15 zł
"Bezkompromisowe, epickie teksty, niezwykle klimatyczna muzyka i mistrzowska produkcja na wydanym w lutym tego roku albumie "ORIENT" (Latarnia Records) tworzą niemal filmową, wciągającą narrację. Płyta o której napisano już prawie wszystko, a jednocześnie nic - ponieważ tego nie da się opisać, to trzeba przeżyć. Idealną ku temu okazją są koncerty, na których muzycy wytwarzają mistyczną, gęstą atmosferę Orientu. Hiphop zabarwiony dubem i analogową elektroniką, niezwykle charyzmatyczny typ za mikrofonem, muzyka dla odkrywców, czyli duet SYNY który tworzą wywodzący się ze Szczecina producent 1988 i Świnoujścianin Robert Piernikowski zagra 22 maja w Kino Teatrze "Pod Złotym Leszczem". Szczecin się zorientuj."


SYNY
Syny to nowy projekt Roberta Piernikowskiego (Napszyklat) oraz producenta 1988 (Stella, Raw, Etamski). Po czterech latach współpracy i eksperymentów powrócili do macierzy, co zaowocowało wyrazistym materiałem, mocno zakorzenionym w rapie. Syny czerpią garściami z hiphopowej klasyki, mieszając ją z właściwym sobie eksperymentalnym podejściem do tematu. Efekt jest epicki i wulgarnie prosty równocześnie. Syny to swobodny przepływ bitów i słów. To muzyka surowa i cierpka, trafiająca prosto w serca i dusze.


Duet wcześniej działał pod nazwą P/E, wystąpił m.in. na festiwalach Unsound, Transvizualia, Dni Muzyki Nowej, Multiplace w Brnie oraz wielu koncertach w całej Polsce, jako Syny zadebiutowali na łódzkim festiwalu LDZ. Ich najnowsza płyta "Orient" ukazała się nakładem wydawnictwa Latarnia Records