KONCERT
29.05.2015 l Centrum Amarant l Poznań
start: 19:00  / wstęp: 12 zł


ZA DUSZNO

LUCIO CAPECE

POLLY TÝKK / DJ 2 LEWE RĘCE

ZA DUSZNO - cykl wieczorków zapoznawczych z muzyką niepoważną prowadzony przez Karolinę Karnacewicz (Polly Týkk) i Piotra Tkacza (DJ 2 Lewe Ręce) od 2013 roku. Dotychczas pojawili się podczas niego ANFS, Moopie, Jurg Haller, Nina i Good News z Golden Pudel, Run Dust, Wojciech Kucharczyk, RSS B0YS, Zamilska, Lutto Lento, Wilhelm Bras, We will fail, Adrian Mancuso, Czarny Latawiec, Radek Dziubek, Jacek Staniszewski, Konrad Gęca, Zaumne, Bumro.

Lucio Capece sam mówi o swojej twórczości tymi słowy:
"Moimi głównymi celami i motywacjami są radość i wiedza, które odnajduję dzięki zagłębianiu się jak tylko mogę w doświadczenie percepcyjne poprzez dźwięk oraz inne elementy modulujące to doświadczenie. Praca w obrębie doświadczenia percepcyjnego nie jest nawet głównym celem. To raczej proces poprzez który dotykam osobliwości życia codziennego - wydaje mi się to niezmiernie fascynujące. Nie chcę proponować spektakularnego albo szokującego doświadczenia, zamiast tego sugeruję wyjątkowość codziennego życia. Praca nad tym jest bardzo wymagająca i potrzeba do niej dyscypliny. To nie tylko siedzenie i patrzenie, ale rzeczywista praca nad sobą i próba dekonstrukcji przyzwyczajeń percepcji, które sprawiają, że doświadczamy wydarzeń wokół nas nie zauważając ich. Większa część tych wydarzeń jest niezwykle złożona, ale nam wydają się zdumiewająco proste".
Argentyński muzyk wraca do Poznania po siedmiu latach - w 2008 mogliśmy go usłyszeć na festiwalu FRIV. Nagrywał między innymi z Miką VainioKevinem DrummemVladislavem Delay'emToshimaru NakamurąRadu MalfattimChrisem AbrahamsemTaku Sugimoto.

U nas przedstawi projekt Factors of Space Inconstancy 

Przed i po koncercie o oprawę muzyczną zadbają Polly Týkk i DJ 2 Lewe Ręce.


∆ LUCIO CAPECE
Argentyński muzyk mieszkający w Europie od 2002 roku. Po długim okresie aktywności na polu improwizowanej muzyki elektroakustycznej (EAI), w ostatnim czasie koncentruje się głównie na zagadnieniu percepcji dźwięku i działaniach site-specific, występując solo lub w większych składach instrumentalnych (jest członkiem zespołu Konzert Minimal).Komponuje, stosując techniki ustrukturyzowanej improwizacji i niekonwencjonalne sposoby notacji muzycznej. Najczęściej używanymi przez niego instrumentami są: klarnet basowy i saksofon sopranowy, analogowe syntezatory, generatory szumów, automat perkusyjny oraz głośniki podwieszane na specjalnych wahadłach i balonach wypełnionych helem.Współpracował z wieloma cenionymi artystami, m.in. Miką Vainio, Radu Malfattim, Toshimaru Nakamurą, Axelem Dörnerem, Kevinem Drummem, Robinem Haywardem, Rhodrim Daviesem, Burkhardem Beinsem, Vladislavem Delayem, Lorenzo Bruscim, Mattinem, Julią Eckhardt, Mortenen Olsenen, Christianen Kestenem, Keithem Rowe, Taku Sugimoto, Giuseppe Ielasim, Annette Krebs, Andreą Neumann, Franzem Hautzingerem, Phillem Niblockiem, Christianem Wolffem i Pauline Oliveros.