LIVE ACT / KONCERT / DJ SET
29.05.2015 l Centrum Kultury l Lublin
start: 20:00 / wstęp: 10 zł


SONIC PHENOMENA #5

D U Y G E B O R D

SOUVENIR DE TANGER

/link FB/

Podczas majowej odsłony Sonic Phenomena usłyszymy dźwięki, które wygenerują dla nas na żywo Duy Gebord i Souvenir de Tanger. Zagrają oni również wspólny live act w trzeciej części koncertu. Dla rozluźnienia atmosfery i Waszych bioder swoje sety podczas aftera zaprezentują Yeriho i Marek Nalikowski.

Sonic Phenomena to projekt cyklicznych koncertów w Centrum Kultury w Lublinie mający na celu prezentację najświeższych zjawisk z obszaru elektronicznej muzyki eksperymentalnej. Idea oraz program SP wynikają ze współpracy trzech podmiotów: ende neu / Fundacja Kaisera Söze / Szklarnia. Na czwartej odsłonie SP zagrają:


 DUY GEBORD (live act)
Jednoosobowy projekt muzyczny pozbawiony stylistycznych wytycznych. Eksperymentalna elektronika, groovebox, mikser, gitary, kostki, klawisze, idiofony, field recording, glitche, found sounds, konwersja audio, eksperymenty na plikach, no input. Pod pseudonimem Duy Gebord kryje się kulturoznawca, realizator dźwięku i radiowiec Radosław Sirko. Doktorant w zakładzie Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach Uniwersytetu Śląskiego. Stypendysta programu Młoda Polska 2014. Publikował na łamach Glissanda, Opcji i Ha!artu. Twórca projektu p0p∆s†kr∆e6 oraz współzałożycielem microSD labelu Audile Snow.
Pod szyldem Duy Gebord wydane zostały dwie kasety audio: Mangrove (Wounded Knife, 2014) i Kelp (Pawlacz Perski, 2014) oraz dwa minialbumy wypuszczone własnym sumptem: What does it mean when my vomit's blue (2013) i lutoslawski//schubert//liszt (2013). Pod koniec 2014 roku ukazał się jego trzeci długogrający album pt. Mildew, wydany nakładem BDTA. Jego najnowszy album Qualm został w wydany w kwietniu tego roku na karcie microSD w labelu Audile Snow.
 SOUVENIR DE TANGER (live act)
Warszawski producent muzyczny Wiktor Milczarek, który w swoich utworach opowiada o kulturze arabskiej dźwiękami zachodniej muzyki klubowej. Pocztówka dźwiękowa dla znudzonych Europejczyków, wysłana z wojny domowej na Bliskim Wschodzie. W tle wirujący Derwisze, stada owiec i perwersje Hassana I Sabbaha. Vatican Shadow bez grzywki, majaki i zwidy. Wszystko na żywo, gęsto od sampli, że aż Ableton się zawiesza. W 2014 roku wydał dwie płyty (''I'' i ''II''), obydwie wyszły nakładem niezależnej oficyny wydawniczej BDTA. Swoją muzykę prezentuję w trakcie klubowych imprez i wydarzeń poświęconych muzyce elektronicznej.▲ YERIHO (live act)
Eklektyczny projekt Krzysztofa Zdunkiewicza. Live act często improwizowany w którym usłyszeć można snujące się drony oraz szybkie klubowe brzmienia inspirowane Detroit. Na co dzień projektant graficzny, po godzinach związany z stołecznym cyklem imprez Underwater oraz wytwórnią GTBR.▲ MAREK NALIKOWSKI (dj set)
DJ i producent lubujący się się w polirytmicznych strukturach, hipnotycznych ostinatach i atonalnych teksturach. Najnowsze wydawnictwa przeplata z zapomnianymi perełkami i klasykami, najchętniej podczas dłuższych setów. Prowodyr cyklu TUMULT.29.05.2015 godz. 20:00
dePresja (podziemia Centrum Kultury w Lublinie)
bilet: 10 zł
kasa czynna: pon.-pt. w godz. 10.00-19.00 oraz na godzinę przed wydarzeniem
tel.: 81 466 61 40
e-mail: kasa@ck.lublin.pl

Kontakt
Sonic Phenomena
tel.: 511 044 975, 660 483 448
e-mail: sonic@ck.lublin.pl