by Dagmara Świętek
KONCERT / WARSZTATY
25-26.04.2015 l OPT l Wrocław
start: 20:00 / wstęp: 10/20/30


2 SOLO FESTIVAL

/link FB/

W ramach drugiej edycji Solo Festiwal, organizowanego przez Kubę Suchara w Ośrodku Postaw Twórczych we Wrocławiu, odbędzie koncert brytyjskiego perkusisty Marka Sandersa.
Podobnie jak podczas poprzednich edycji Solo Festiwal w ramach koncertów odbywają się warsztaty muzyczne, prowadzone przez zaproszonych muzyków. Zapisy na warsztaty: info@opt-art.net, wstęp wolny z biletem z koncertu.


koncert – sobota, 25 kwietnia godz. 20:00
warsztaty – niedziela, 26 kwietnia 2015, godz. 12:00::: MARK SANDERS
Solo Festiwal przedstawia kolejnego wirtuoza – jednego z najbardziej aktywnych i cenionych perkusistów brytyjskiej sceny jazzowej - Marka Sandersa. To muzyk, którego gigantyczny dorobek muzyczny świadczy o nieprawdopodobnej pracowitości, podpartej muzyczną świadomością oraz wirtuozerią. W efekcie daje to mieszankę iście wybuchową. Sanders stale współpracuje z największymi muzykami naszych czasów jak Evan Parker, Barry Guy, Tim Berne, Mark Dresser, Bill Laswell, Derek Bailey, Phil Wachsmann i wielu innych. Nieskończona wręcz lista muzyków, z którymi współpracuje, świadczyć może, że podczas II edycji Solo Festiwalu w OPT jego solowy występ będzie prawdziwą perełką.

"Podczas swoich niezwykle kreatywnych występów solowych prezentuje szalenie bogaty język, z którego jest z resztą dobrze znany muzykom i publiczności całego świata. I dlatego warto, by teraz poznali to mieszkańcy Wrocławia" – rekomenduje koncert Kuba Suchar.