KONCERT
15.04.2014 l Chmury l Warszawa
start: 20:00  / wstęp: 10 zł


SEBASTIAN


PYPŁACZ
/link FB/

Powtarzalność, powierzchowność i przypadkowość różnych struktur to motyw przewodni nowego albumu Sebastiana Pypłacza. STRUKTURA to zbiór piosenek zawierających krótkie, kilkuwersowe, rymowane teksty, które przy pierwszym przesłuchaniu sprawiają wrażenie przypadkowo wymawianych słów. Jednak powtarzane, niczym mantra, nabierają nowych znaczeń.

Tak napisane teksty, obudowane zostały sferą dźwiękową czerpiącą garściami ze współczesnej muzyki elektronicznej. Na płycie usłyszymy zarówno ambientowe pejzaże mieszające się z damskimi wokalami, jak i zadziorne taneczne rytmy.

15 kwietnia Sebastian Pypłacz wystąpi w warszawskiej klubokawiarni Chmury. Będzie to występ solowy oparty o muzykę z albumu, ale rozwijający ją w inne regiony. Pypłacz dużo improwizuje dzięki czemu każdy koncert jest inny, czasem bardziej taneczny, czasem pozwalający na skupienie, a czasem bardziej piosenkowy. Wszystko zależy od zebranej publiczności i miejsca.- Album muzyczny STRUKTURA to dopiero początek projektu. Następne elementy będą odsłaniane w kolejnych miesiącach, o przebiegu będę informował przy wykorzystaniu profili społecznościowych - dodaje Pypłacz.

Sebastian Pypłacz to artysta pochodzący z Katowic. Wcześniej tworzył pod różnymi szyldami, a od 2014 roku występuje głównie pod swoim imieniem i nazwiskiem. Na koncie ma kilka albumów muzycznych, jak i projekty na granicy różnych dziedzin sztuki. Nie stroni przed improwizacją czy współpracą z innymi artystami. Najnowszy album - Struktura - ukazał się 19 stycznia 2015 roku.SEBASTIAN PYPŁACZ
Sebastian Pypłacz to artysta nie uznający granic gatunków i dziedzin sztuki. W swoich działaniach często łączy światy literatury i muzyki, a odgłosy natury miesza z brzmieniem syntezatorów. Tworzył pod szyldami: Pan Stian, Meet The Ambient, Fantazman, Beat Beat Owl i Przekrój Smaków. Aktywnie koncertuje zarówno w kraju, jak i za granicą. Na swoim koncie ma seanse muzyczne do niemych filmów, a w wolnych chwilach grywa chilloutowe DJ sety. Od 2014 roku występuje pod swoim imieniem i nazwiskiem, prezentując muzykę elektroniczną z domieszką ambientu i krótkich poetyckich tekstów. Sebastian jest właśnie w przededniu wydania płyty, także podczas koncertu usłyszymy mieszankę utworów z poprzednich wydawnictw, jak i zupełnie premierowych.