KONCERT
19.04.2015 l Turbo Galeria l Warszawa
start: 20:00 / wstęp: 10 zł


PIOTR TKACZ  
PATRYK DASZKIEWICZ

MIŁOSZ CIROCKI 

KUBA MALINOWSKI
/link FB/


Dwa występy duetów improwizowanych w Turbo.

MIŁOSZ CIROCKI / JAKUB "KUBA" MALINOWSKI
Studium o przyjaźni i zrozumieniu na jeden wzmacniacz i dwie gitary. Noise i elektroakustyczne podejście do tematu zmieszane z melancholiijnymi wyziewami inspirowanymi postaciami Marka Feehana czy Jima O'Rourke.

PATRYK DASZKIEWICZ / PIOTR TKACZ
Niezdrowa ciekawość i wywoływanie ducha z maszyny. Lub nie, bo może coś innego.


::: MIŁOSZ CIROCKI
Bałaganiarz i fan majonezu. Intencjonalnie opanował metodę bezwiednego uczenia się wszystkiego bez ćwiczeń. Idzie mu różnie, ale jest okej. Używa gitary elektrycznej i wszystkiego innego. Gra w Złotej Jesieni i Trzebiatowie, a poza tym grywa z Natanem Kryszkiem, Michałem Kasperkiem, Teodorem Olterem i innymi warszawskimi improwizatorami.

 
::: KUBA MALINOWSKI
Gitarzysta. Gra w Złotej Jesieni i Sierści. W jego grze można dopatrywać się zarówno śladów zdezelowanych estetyk noise'owych, jak i czystych, tęsknych harmonii. Jest super typem wg Miłosza Cirockiego.::: PATRYK DASZKIEWICZ / DEMONSZY
(DMNSZ: dəmonʃ ʒɣ) to nieistniejące słowo. Wymyślona definicja brzmi: dźwiękowe manifestacje duchów stukających (i/lub) dźwięki szumiące z tyłu czaszki, tak że już nie wiesz, czy to w głowie szumi, czy może sąsiadowi popsuł się telewizor. "Szumy, zlepy, ciągi" oparte na niekończących się repetycjach.
Demonszy do tej pory można było usłyszeć m.in. na Placard Headphones Festival zorganizowanym przy okazji Unsound 2008, w lipcu 2011 na Open Source Festival w Sopocie, w 2012 w Flensburgu w ramach prezentacji Mikro-Makro (kuratorzy Ludomir Franczak i Marcin Dymiter), czy podczas ostatniej edycji festiwalu Friv 2013 w Poznaniu oraz różnych innych sytuacjach improwizowanych, mniejszych i większych koncertach klubowych. Wraz z Pawełem Doskoczem i Piotrem Tkaczem tworzy eksperymentalny Sumpf.


::: PIOTR TKACZ
Improwizator, didżej, krytyk, organizator. Gra przede wszystkim na gramofonie przy użyciu przedmiotów, czasem stosując tylko przedmioty, codziennego (nie)użytku, a zdarza mu się też wykorzystywać winyle. Współtworzy następujące grupy / projekty / zespoły: Kurort (2008) z Pawłem Bukowskim (gitara basowa) i Patrykiem Lichotą (saksofon z preparacjami). W tym samy roku rozpoczął działalność Revue svazu českých architektů z Hubertem Wińczykiem (generator fal sinusoidalnych).Mikołajem Tkaczem tworzy dwa duety, Radioda oraz Tkacze (2013). Stupor z Patrykiem Lichotą (saksofon z preparacjami) i Fryderykiem Liskiem (komputer), Lata z Maciejem Maciągowskim (syntezator analogowy), Ryzykowna wyprawa batyskafem (2013) z Patrykiem Daszkiewiczem (elektronika, taśmy) i Patrykiem Lichotą (saksofon z preparacjami) oraz  Tirips (2013-2014) z Aleksandrą Grünholz (laptop). Jest otwarty na nowe spotkania improwizacyjne, wykonuje także partytury tekstowe i graficzne. Nagrywał m.in. z Alice Hui-Sheng Chang, Hermanem Müntzingiem, Pascalem Battusem i Seijim Morimoto.


Razem z Patrykiem Lichotą współprowadzi Audiosferę w Radiu Afera. Współorganizuje festiwal FRIV, a także wiele koncertów, pokazy filmowe, pogadanki, spotkania itp itd. Jako DJ 2 Lewe Ręce swój brak umiejętności prezentował w Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu, Toruniu, Lublinie, Oslo, Ostrawie, Pradze i chciałby jeszcze gdzieś.
Teksty krytyczne publikował m.in. w Glissando, M/I, Czasie Kultury, Dwutygodniku, Muzykotece Szkolnej i Nowamuzyka.pl. Prowadzi stronę poświęconą Literaturze na Świecie  oraz Teksty Trzecie, gdzie uwalnia różne ciekawe artykuły. Od kwietnia 2013 współprowadzi tumblr czyni.