KONCERT
15.04.2015 l Pardon, To Tu l Warszawa
start: 20:30 / wejście: 20 zł


Pierwszy ich wspólny koncert w 'Pardon, To Tu' odbył się 29.02.2012. Niegdyś podejmowali próby zmierzenia się z muzyką Johna Coltrane'a lub interpretowali 'Pieśni Gusanów', teraz po prostu grają. Bardzo się cieszymy ze już niebawem po długim czasie kolejny raz zobaczymy ich wspólnie na naszej scenie: saksofonistę Pawła Postaremczaka i perkusistę Pawła Szpurę.

Ich koncerty zamykają się w przypominającej suitę formie, która pociąga słuchającego w przestrzeń dźwięków, powodując silne odczuwanie tej mocno transowej muzyki inspirowanej czarnym jazzem lat 60 tych i różnego rodzaju muzyką ludową.


Saksofonista znany ze współpracy z Wacławem Zimpelem, Mikołajem Trzaską, formacją Snowman i Emergency, kompozytor muzyki teatralnej. Jest wyrazistą postacią na polskiej scenie muzyki improwizowanej, odnajdując swój osobisty głos w oparciu o szeroko rozumianą tradycję jazzową. W 2008 roku wraz z zespołem Snowman, nakładem wytworni Kartel Music, wydał swoją debiutancką płytę "Lazy". Współtwórca - wraz z Wacławem Zimpelem, Ksawerym Wójcińskim oraz Pawłem Szpurą - kwartetu Hera. Współpracuje m.in. z Klausem Kugelem, Robertem Kusiołkiem, Januszem Stefańskim, Markiem Tokarem, Raphaelem Rogińskim i Hamidem Drakiem./// PAWEŁ SZPURA
Perkusista, którego styl jest kompilacją wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć inspiracje perkusją czarnej i arabskiej Afryki, tradycje tureckie, a także nawiązania do amerykańskich perkusistów rockowych z lat 60. i 70. Szpura operuje tymi stylistykami z niezwykłą lekkością, zaskakując słuchacza rozwiązaniami rytmicznymi lub wprowadzając go w głęboki trans, to sprawia, że jest kontynuatorem tradycji Eda Blackwella i Hamida Drake’a. Jest członkiem zespołów HERA, CUKUNFT czy Wovoka. Stale współpracuje z Łukaszem Rychlickim, tworząc z Majkiem Majkowskim Lotto, a z Mikołajem Trzaską trio FREEGATE.