KONCERT
14.04.2015 l Mózg Powszechny l Warszawa
start: 22:00 / wstęp: FREE


LET ME INTRODUCE

TIRVYOUS WAGON
/link FB/


Ilość bardzo ciekawych propozycji koncertowych, głównie z zagranicy, rośnie. Nowy cykl koncertów, pod tytułem “Let Me Introduce”, to seria prezentacji nieznanych, a mających znamiona wyjątkowych, artystów z Polski i ze świata. Mając świadomość, iż to co na prawdę nowe jest zawsze nieznane, staramy się być bardzo uważni w doborze zapraszanych artystów, aby nigdy nie umknęło nam coś ważnego.

Nasz wybór będziemy Państwu prezentować, dbając aby każdy z koncertów cyklu był wart poświęconych przez Państwa czasu i uwagi. Koncerty będą bezpłatne, a wynagrodzeniem dla muzyków będą nagrania z koncertu oraz to, co otrzymają od Państwa do wystawionej po koncercie skarbonki. Wyborów artystów dokonywać będzie mózgowa rada programowa w składzie: Sławek Janicki, Qba Janicki, Jerzy Mazzoll.


Jeżeli nigdy nie miałeś okazji być w oceanie na głębokości 10000 metrów. Nie sprawdzałeś czym oddycha leśna gleba, relaksując się w pomniejszonej postaci wewnątrz gąbczastej struktury mchu. Nie grałeś w zośkę kroplą górskiej wody, lewitując nad niekończącym się polem rdzawo-żółtych liści, albo nie latałeś latającym motocyklem z prędkością 501 km/h przez niekończące się kanały olbrzymiej metropolii, to zrób to i posłuchaj na ten temat od Tirvyousa Wagona, legendarnego estońskiego pisarza, który trafił na świat w wyniku starcia się przedstawicieli przemysłu kolejowego i transportu drogowego. Ewoluując przez lata, porzucił literaturę i przybrał formę kilku postaci, w której na nowo wyraża swoje dawne dzieła.Zbiór spokojnych opowieści przedstawiony zostanie za pośrednictwem wizji, fonii i ruchu, wykonywanych na rozbudowanej machinerii analogowej, cyfrowej i cielesnej.

Marek Pospieszalski: saksofon, klarnet, flet, gramofony, elektronika
Bartłomiej Chmara: gitara, nord rack 2X
Tomasz Sroczyński: skrzypce, NI Maschine
Qba Janicki: perkusja i instrumenty perkusyjne, live sequencing
Karolina Jacewicz: wizualizacje