KONCERT
20.04.2015 l Pardon, to tu l Warszawa
start: 20:30 / wstęp: 40 zł


C H R I S T I A N

LILLINGER'S GRUND
/link FB/


Ten 7-osobowy zespół to prawdziwe wydarzenie. Pochodząca z czterech krajów (DE / GB / FR / DK) śmietanka współczesnej muzyki jazzowej i improwizowanej z wybitnym perkusistą Christianem Lillingerem na czele, która wydala dwa bardzo uznane albumy w prestiżowej amerykańskiej wytworni Clean Feed, zagra na jedynym koncercie w Polsce w 'Pardon, To Tu'.

Christian Lillinger - perkusja
Achim Kaufmann - fortepian
Christopher Dell - wibrafon
Pierre Borel - saksofon altowy
Tobias Delius - saksofon tenorowy
Jonas Westergaard - kontrabas
Robert Landfermann - kontrabas

Jak głosi wpis na stronie Christiana Lillingera jest to jego absolutny dream band. Poza Grund, tej światowej sławy muzycy mają za sobą interakcje w przeszłości, współpracowali razem w różnych kombinacjach. Reprezentują różne pokolenia i różne sceny w dziedzinie jazzu i muzyki improwizowanej, echa ich różnych powiązaniach manifestują się w ich odmiennych podejściach do muzyki i do sposobu, w jaki grają razem.

Kompozycje Christiana Lillingera tworzą podstawę (Grund oznacza "podłoże / przyczyna" w języku niemieckim) do improwizacji: szeroko otwarte przestrzenie, które pozwalają na swobodną kreatywność dla - w tym przypadku wszystkich – solistów. "Dla mnie ten zespół jest organizmem, który nie uznaje kompromisów." - mówi lider. Kompozycje Grund są często skomplikowane i architektoniczne. Mimo, że wymagany jest wysoki stopień koncentracji podczas słuchania tej muzyki, słuchacz, który to robi będzie z pewnością nagrodzony.