by Marek Wajda
KONCERT
04.-05.05.2015 l Pardon, to tu l Warszawa
start: 20:30 / wstęp: 40/70 zł


PETER EVANS

ZEBULON TRIO
/link FB/

Peter Evans zmienia bieg na niższy grając z Zebulon Trio. Zwykle jego muzyka jest czystą anarchią lub zmienia jazz w sport ekstremalny. 'Zebulon Trio' jest zespołem demokratycznym, dokładnym przeciwieństwem tradycyjnej koncepcji „solo plus sekcja rytmiczna”. Przeciwwagą dla trębacza jest wybitny John Hébert na kontrabasie i perkusista Kassa Overall.

Pardon, To Tu' będziemy ich gościć na jedynej dwudniowej rezydencji podczas ich europejskiej trasy koncertowej, która obejmuje 7 miast w sześciu krajach. Zapraszamy bardzo serdecznie!" - Pardon, to tu"Wszystkich nastawionych na avant zaskoczą kolejno: śliczne melodie, synkopa, spacerujący jak-gdyby-nigdy-nic kontrabas, czytelna progresja akordów, radość z gry. W grze Evansa słychać dynamikę Freddiego Hubbarda, a czasem nawet beztroskę Cheta Bakera, ale to istotne, że ponad wszystkim unosi się nowoczesna syntaktyka, która pozwala trębaczowi (pozostałym muzykom również) uniknąć pułapek maniery i zapożyczeń. 

Dochodzę do sedna: Zebulon trio unika skrajów, to wspomniany wyżej „stan pośredni”, odcień szarości - nie jest ani postmodernistycznym błaznem, ani konserwatywnym nudziarzem. Jak gdyby wszystkie przepychanki w historii jazzu traciły znaczenie." - Michał Pudło / Screenagers.pl